Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter és a bölcsek...

Harry Potter és a bölcsek kövében miért teszi föl Hagrid a következő kérdést?

Figyelt kérdés

Harry, Hermione és Neville indulnak a tiltott rengetegbe Friccsel, hogy letöltsék a büntetésüket.


- Fél órája várok rátok. Harry, Hermione, minden rendben? [-kérdezte Hagrid.)

- Csak ne jen barátságosan, H! - szólt Frics. - Ne feledd, hogy büntetésből vannak itt.

- Hát ezért késtetek, mi?


Itt mire gondol Hagrid azalatt, hogy "ezért" késtek a gyerekek? Egyáltalán miért késtek volna?


2015. márc. 11. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ennek így nincs sok értelme. Nem emlékszem rá, meg az 1.könyvet nem olvastam, de lehet h amúgyis mentek volna Hagridhoz látogatóba és ahhoz képest késtek.
2015. márc. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, látogatóba nem mehettek, mert ez éjjel 11-kor volt.
2015. márc. 11. 20:49
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért kérdezte meg mert lebuktak McGalagony előtt, és hogy jol vannak e..
2015. márc. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Vagy két hónappal azelőtt buktak le Mc.G előtt, úgyhogy ez sem.

Meg ez még mindig nem függ össze H. számomra ezidáig nem logikus kérdésével.


Egyéb ötlet valakinek?

2015. márc. 12. 16:38
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, azért kérdezi, legalábbis én így gondoltam mikor olvastam, hogy azért késtek Hagrid szerint, mert nem akartak büntetést illetve nem volt kedvük hozzá, amolyan " Hát azért késtetek, mert reméltétek, hogy lekésitek vagy kimaradtok a büntiböl"

Nekem legalabb is igy jött le..

2015. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 cathilina ***** válasza:
100%
Szerintem arra utal, hogy nyilván Frics leadta a "fel kéne lógatni titeket a hüvelykujjatoknál fogva" szövegét, és az tartott sokáig.
2015. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

De Hagrid tudja, hogy büntetésből kell velemenniük, mondja is Malfoynak. Ez akkor egyfajta félutalás arra, hogy sejti, hogy Frics szíve szerint ő maga is jól megbüntetné a gyerekeket, esetleg szóban már leszidta/fenyegette őket?


Tudja valamelyikőtök, hogy van itt az angol eredeti?

2015. márc. 14. 22:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondom, hogy Hagrid nem tudja, hogy büntetésben vannak, hanem hogy Harryék nem akarnak büntetést és ezért késtek, úgy mond viccelt ezzel Hagrid, mikor tudja, hogy nem e miatt késtek, hanem másért pl. azért amit Frics mondott.
2015. márc. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem Fricsre céloz.Azért késtek mert Frics fenyegette őket és ezzel elment az idő.
2015. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!