Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy és milyen könyvek szerepe...

Hogy és milyen könyvek szerepelnek sorrendben J. R. R. Tolkien középföldés könyvei?

Figyelt kérdés

Mik a könyvek címei?

és milyen sorrendbe kell olvasni?



2015. márc. 25. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt megtalálod az összeset:

[link]

Mindenképp A Hobbit-tal kezdd, ez után következik a Gyűrűk ura. A többi mű lényegében ˇkiegészítő anyagˇ, kevésbé kötött sorrenddel.

Remélem, valamicskét tudtam segíteni.

2015. márc. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fontos a Hobbittal kezdeni, nincs sok kapcsolata a trilógiával, s inkább mesekönyvnek számít.
2015. márc. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

az érdekelne főként hogy

hobbit, Gyűrűk ura, Szilmarinok, A Gyűrű keresése, Húrin gyermekei, stb hogy vannak sorba

és mik tartoznak még hozzájuk

2015. márc. 25. 17:15
 4/5 anonim ***** válasza:
A Szilmarilok az első az időrendben. A Húrin gyermekei valójában a Szilmarilok egy része összeollózva A Gyűrű keresése címen kiadott mű vonatkozó fejezeteivel. Ha pontos választ akarok adni, akkor a Húrin gyermekeit a Szilmarilok azonos történetet megíró fejezetei helyett kell kézbevenned. Ezután jön a Hobbit, majd A Gyűrűk Ura.
2015. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Gyűrű keresése egyébként inkább kiegészítéseket tartalmaz. Leírják benne például a Nősziromföldi mészárlást, ahol Isildur meghal, és hosszú időre elvész a Gyűrű (mig Déagol meg nem találja, és el nem veszi tőle Szméagol, azaz Gollam). Írnak benne a mágusokról, a palantírokról, stb. Ha mindezeken átrágtad magad, és beleszerelmesedtél Tolkien világába, még elolvashatod Az elveszett mesék könyvét is. Bevallom, ennek én csak részleteit olvastam. Azt hiszem, nem minden tekintetben passzol össze a többi munkával, azaz vannak benne ellentmondások, de bizonyos sztorikat bővebben kifejt. Azt tudom, hogy Gondolian ostroma például részletesebben benne van. Ez ugye a Szilmarilok egyik eseménye.
2015. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!