Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Rejtő Jenő...

Mi a véleményetek Rejtő Jenő könyveiről?

Figyelt kérdés
És mint íróról is kétdezem.

2015. márc. 26. 21:41
 1/2 Márciuska ***** válasza:
100%
Először is: nagyon szeretem a könyveit, rengeteget olvastam tőle, és ha csak belenézek az egyikbe újra, napokig a hatása alatt vagyok. Rejtőnek valmi egyedi, csak rá jellemző dolgot sikerült csinálnia. A nyelvi bravúr, a sziporkázó humor és a remek történetszövés csak az egyik oldala ennek. Ami nálam valószínűleg ezt a mély hatást kiváltja, az Rejtőnek az a mélységes embersége, ami kicseng a könyveiből. Nem tudom, emberként ilyen volt-e, de mégiscsak érzékeny embernek kellett lennie, ha ilyeneket tudott írni, nem? Szinte minden könyvében olyan értékek jelennek meg, mint a becsület, a barátság, a tisztesség, az emberség, az önzetlenség, az alázat, az áldozathozatal képessége. Az ő hősei nemes lelkűek és segítenek a segítségre szorulóknak, még akkor is, ha ez nehéz, még akkor is, ha csak piti csibészek, emelt fővel járnak, van becsületük, és képesek mindent kockára tenni olyan dolgokért, amelyek valóban fontosak. Ez mind ott van a nagy röhögések mögött, és szerintem ez az, amitől olyan könnyű szeretni Rejtő regényeit. A mai világban, amikor mást sem látsz, csak azt, hogy egyik ember hogyan tapossa el a saját hasznáért a másikat, legalább Rejtő könyveiben megtaláljuk az igaz értékeket.
2015. márc. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Egyetértek egyes hozzászólóval. Hasonló humort véltem felfedezni Efraim Kishon rövid történeteiből is.

Rejtő nagy értéket hagyott ránk.

2015. márc. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!