Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok hasonló könyveket mint...

Tudtok hasonló könyveket mint Franz Kafka- Átváltozás?

Figyelt kérdés
Megrázó, elvont, nem mindennapi történetekre, könyvekre, novellákra gondolok.
2015. márc. 28. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
A Mester és Margarita elég elvont szerintem.
2015. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben maradnék Kafka többi elbeszélésénél. Mind kiváló, és érthető okokból hasonlítanak hangulatukban Az átváltozás-hoz.
2016. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Az elkülönült, magányos életvitel és abszurditás miatt, pl. Albert Camus - Közöny.

Számomra nagyon megrázó, és bonyolult lelkivilágról szóló történet, ahol nagy szerepet kap az I.szám I.személy, a főszereplő sokat morfondírozik önmagában.

2016. aug. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az átváltozásban pont nincs 1. szám 1. személy. Meg a legtöbb Kafka műben egyáltalán.
2016. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

# 4

Hogy ne lenne? Jól van, lehet, hogy nem pontosan fogalmaztam arról, hogy az író harmadik személyben beszél a főhősről, de a főhős gondolatait első személyben írja le. De mi az már, hogy "nincs"?

2016. szept. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, a szereplők gondolait megesik, hogy első személyben írja. De ellentétben a Közönnyel, itt csak a konkrét gondolatokat írja úgy. Kafka a legtöbbször ezt csinálja, tárgyilagosan mutatja be a történetet, amolyan külső szemlélőként. Lehet, hogy én is rosszul fogalmaztam azzal, hogy nincs benne E/1, azonban ezt a faja hasonlatosságot kiemelni ez és a Közöny közt nem tartom szerencsésnek.
2016. szept. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!