Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok mondani olyan könyveket...

Tudtok mondani olyan könyveket ami nagy hatással volt rátok? Ami esetleg meghatározta a későbbi világszemléleteteket?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok ami meghatározó volt számotokra (nem feltétlenül kell h kedvenc könyvetek legyen) de ami nélkül egyszerűen kevesebbek lennétek ha nem olvastátok volna. És indokoljátok már meg h miért érzitek így.

Köszi :)


2015. máj. 5. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Darth Bane Trilogy


Nagyon hasznos tanácsok vannak benne. A benne lévő Sith bölcsességek máig az életfilozófiám szerves részei.


Nurmengard Trilógia: irtó jó történet és karakterek (egyben pedig Harry Potter fanfiction)

2015. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Harry Potter sorozat. Igazából emiatt kezdtem el olvasni többet.

és a tizenhárom okom volt

2015. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Michael Ende: A Végtelen Történet


Nehezen tudom összefoglalni, mert sokáig tudnék lelkendezni róla.

Tetszik, hogy ha akarom, csak a mesés történetet figyelem, és szórakoztat, de ha más szemmel olvasom, más háttérismeretekkel, akkor számomra a létezés esszenciája van benne.

Számomra minden benne van, amit az életről, a világ működéséről, a személyiség fejlődéséről, az emberi létezés lényegéről tudni kell.

Fú, de ömlengős lett - pedig tudnám folytatni. :) Egészen mást adott, amikor 11-12 évesen olvastam, majd később minden olvasásnál felfedeztem benne valamit, ami "aha élmény" volt. És biztos vagyok benne, hogy 25 év elteltével, többszöri olvasás után is még mindig van benne mit felfedeznem, megértenem.

2015. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) a harry pottereket már olvastam, én is nagyon szeretem.

Ritkán sikerül olyat találnom ami nagyon mély nyomot hagy bennem, de amikor egyszer-egyszer kifogok ilyen könyvet, utána napokig a hatása alatt vagyok. Imádom azt az érzést! Köszönöm h leírtátok, elolvasom őket én is :)

2015. máj. 5. 20:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Thomas Mann: A varázshegy.


Tipikusan az a könyv, amit miután elolvastam, napokig meredtem a semmibe magam elé. Igazi szellemi orgazmus.

2015. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi ezeket is felveszem a listámra akkor :)
2015. máj. 13. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!