Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kezdő író vagyok, szeretnék...

Kezdő író vagyok, szeretnék megírni egy könyvet. Nektek mi a véleményetek róla? Miben javítsak, illetve jó úton haladok-e egy jó könyv megírásához? (ez csak egy részlete, de kíáncsi vagyok a véleményekre)

Figyelt kérdés

(...)

Kurtis rémülten lépett be a kórterembe,előre rettegett attól,ami várt rá.Az ágyon Lara feküdt egy kényszerzubbonyban,megkötözve.Barna szemét Kurtisre szegezte,arcáról az eszelősség sugárzott.

-A Rendnek egy kicsit spártai a módszereik vannak,nem gondolod?-kérdezte megvetően,miközben figyelte,ahogy a férfi leül mellé az ágyra.

-Lehet,de mindez a te biztonságodat szolgálja.Ha a Sötétség Angyala felébred benned,már nem fogjuk tudni megállítani.-felelte Kurtis.

-Biztonság!Hol van a biztonság abban,hogy meggyaláznak,megvernek és tömlöcbe vetik a valódi énedet?!-üvöltötte Lara.Vadul próbált kiszabadulni a zubbonyból,de csak azt érte el,hogy bejöttek az orvosok és még egy adag nyugtatót nyomtak bele.Az egyik Kurtis felé fordult.

-Biztos,hogy maradni akar?-kérdezte.

-Mindenképp.Én segíteni tudok neki.-mondta.Az orvosok kimentek,Lara pedig mintha egy kicsit csillapodott volna.

-Sajnálom ezt az egészet.-suttogta Kurtis,miközben megsimította Lara arcát.

-Semmi baj.Én ezt inkább a sors iróniájának nevezném.Küzdj meg a gonosszal és te magad válsz azzá.Még a jósok sem tévedtek velem kapcsolatban.-nevetett Lara.-De tényleg,Kurtis,mégis ki gondolta volna,hogy egyenltalán túléljük idáig.Én itt kiszállok.Majd ti folytatjátok nélkülem.

-Nem!-kiáltotta Kurtis.-Túl fogod élni Lara!Meg tudsz küzdeni a benned rejlő gonosszal.Csak kitartás kell hozzá.Majd a Rend és én segítünk.Csak tarts még ki egy kicsit...

-Ez ellen nem tehetünk semmit!Érzem,ahogyan gonosz minden pocikámat átjárja.Bolondság volt ebbe belemennem.De nekem nem volt választásom!Nekem meg volt írva a sorsom,nem fordíthattam másra,Kurtis!Nem futamodhattam meg,hiszen akkor kiben hihettek volna az emberek?De most fordul a kocka,bizony!-mondta két köhögés között.-Elveszem tőlük az utolsó reményt!A Bukott Angyalt.....-az utolsó mondatai már csak suttogásnak hallatszódtak,pedig Lara belül üvöltött.-Viszlát,Kurtis.Én örökké emlékezni fogok rád.-mondta,majd lehunyta a szemét és mély álomba merült.

-Nem,nem,nem!Most nem adhatod fel,Lara!Tudsz győzni a gonosz ellen!Már nem egyszer bizonyítottál.Nem...te nem mehetsz el..nem most..-suttogta Kurtis,majd megcsókolta a lányt.Érezte a kavargó gondolatok áradatát,melyeket nem érinthetett meg.Tudta,hogy Lara most a legbelső démonaival harcol.Igyekezett saját magából energiát küldeni Larának,aki csak úgy nyelte el a segítséget.Amikor Kurtis úgy érezte,ennyi még nem elég,próbált még erőt gyűjteni a körülötte levőkből.Az ő energiája is megcsappant,de tudta,hogy most minden segítség sokat ér.Mikor a lány gondolataiba nézett,egy pillanatra csak a nagy fáradtságot és hirtelen csendességet észlelt.Ekkor Lara szeme felpattant,szembogara feketén csillogott,miközben felüvöltött.

-Bolond!-sikoltotta,majd szárnyai kirobbantak a kényszerzubbony alól.Felpattant,letépte magáról a bilincseket,Kurtist pedig egy mozdulattal a falnak röpítette.

-Bolondok!Mind azok voltatok,de most ezt meg fogom bosszulni!

(...)



2015. máj. 18. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapjaiban nem rossz. Vannak formai és helyesírási hibák, amiket ki kell javítani.

De azt tudod, hogy ebből maximum fanfiction lehet, ugye? Létező karaktereket nem használhatsz szabadon, nem adhatod ki a saját neved alatt könyvként.

2015. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!Tudom,hogy ez csak fanfiction lehet,nem is tervezném kiadni,mert még jó sok hiba is van benne.Azokat pedig igyekszem kijavítani :)
2015. máj. 20. 17:17
 3/4 anonim ***** válasza:
tök jó! Nekem tetszik. Esetleg priviben elküldenéd a folytatást? :)
2015. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem írtam neki folytatást, de facebookon elkezdtem egy másik könyvet. A neve: Legendák Vagyunk
2015. aug. 26. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!