Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elég figyelemfelkeltő ez a...

Elég figyelemfelkeltő ez a fülszöveg? Nem túl hatásvadász? Szóval úgy összességében jó? Először könyvnek készült az írás (már kész) de aztán nem volt bátorságom beküldeni, szóval most blogra pakolom fel, ahhoz van a fülszöveg.

Figyelt kérdés

Isane ember. Legalább is félig. És ez élete legnagyobb bűne. Ez az az apróság ami miatt megszületnie sem lett volna szabad. Tiltott a neve. Az hogy milyen ő valójában senkit nem érdekel. Meg kell halnia.

...

Isane átlagos 16 évesként éli világát az anyjával Ausztriában, mikor egy tábor alkalmával rá kell eszmélnie, hogy az emberekén kívül más valóság is létezik. Ebben a világban a failinnak és darénnak nevezett népek véres háborúja dúl, és Isane vére félig e tündérdémon szerű lényektől származik. A két fél egyetlen dologban van csak egy véleményen. A Tiltottaknak nincs helye egyik világban sem.

Isane emberi barátnőjével Pennel, egy makacs hatalomgyűlölő darén árvával Williammel és egy hozzájuk akaratán kívül csatlakozott failin herceggel indul az egyetlen fegyver keresésére, ami megvédheti, ami fedhetetlenné teszi. Ez Argen rég elveszett legendás kardja.

Miközben próbál túlélni, és egyben tartani a csapatot, a lánynak meg kell ismernie a múltját, a világát, és lényének failin felét is.



2015. máj. 29. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát... én tuti átírnám. A harmadik mondatod éssel kezdődik, ami elvileg nem igazán elfogadott, itt meg főleg bután néz ki, mert tőmondatokat raksogattál egymás után, amiket inkább egyben kellett volna megoldanod, akkor meg nem lenne probléma az és.

A vesszőkre is figyelj jobban. Helyesen "Az, hogy milyen ő valójában, senkit nem érdekel.", tehát ezt is mindenképp javítanod kell.

A tündérdémon-szerű kötőjellel írandó. Ráadásul nekem olyan bután hat, ha "tündérdémonhoz" hasonlítasz valamit, mikor ez így egyben nem egy olyan lény, ami közismert. Mikor egy új dolgot hasonlítasz valamihez, akkor olyan dolgot kell választanod, ami általában ismert és egyértelmű az emberek számára. A tündérdémon nem ilyen. Nekem amúgy is kicsit... giccsesen hangzik. Olyan "gyúrjunk össze minden fantasy lényt, mert ez tök misztikus és kúl".

Hogy lehet valaki hatalomgyűlölő? Ez a kifejezés valahogy olyan esetlen. A hatalom nem rossz dolog alapvetően, ráadásul ha azt mondju, hogy jó, a főszereplők győznek, akkor is lesz majd valaki, aki hatalmon lesz. Valószínűleg pont ők, akiké az a fegyver. Az éppen aktuális hatalmon lévőket gyűlölheti, de a simán hatalomgyűlölő az esetlen.

Az meg, hogy egy fegyver feddhetetlenné (mert így kell írni) tesz valakit, megintcsak fura. Szerintem itt valami más szót használj, mert nem illik ide.

2015. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia! megértem hogy nem tetszik, és a tanácsaidat is megfogadom, bár kicsit ezt a misztikus és kul dolgot kicsit erősnek érzem de embere válogatja. A lények akikről szó van rendesen ki vannak dolgozva, azért írtam így mert a szereplő is velünk együtt ismeri meg őket, így nyilván még nem tudja leírni. Inkább a tündér-szerű illett volna a leírásba, ezzel az az egy bajom, hogy nem adja át azt hogy nem épp jóindulatúak. A szavakat átszerkesztem, bár a hatalomgyűlölővel nem tudok igazán mit kezdeni, lehet inkább kiveszem. Egy az előbb nevezett failin nép között nevelkedett darén árváról van szó, aki elnyomott helyzete miatt a királyi családot, és általában az arisztokráciát utálja, de ezt így nem igazán lehet beleírni egy rövid leírásba :)

Köszönöm a segítséget, és azt is megértem hogy neked nem jönnek be feltétlen az ilyen storyk, akkor nem te vagy a célközönség :D Azért még más véleményét is várom, akár erről az elvben "javított" változatról :)

2015. máj. 29. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt értem, hogy a főszereplő is a történet elején kezdi el megismerni a különböző lényeket, de ezt egy fél oldalas leírásban nem lehet rázúdítani az olvasókra, mert abba csak belezavarodik az ember és (még ha a történetben nem is így valósítod meg) úgy fog tűnni, mintha kicsit túl sok mindent akarnál egyszerre mondani, amitől zavaros és zsúfolt lesz a leírás. Erre figyelj.

A "hatalomgyűlölő" szintén simán átírható szerintem. Nem kell pontosan leírni, hogy ő hogyan nevelkedett, mit gondol, mit érez, stb., de valamilyen más szót használj rá. Egyszerűen esetlen a szó. A hatalom egy általános fogalom, szóval még ha bele is írod így, akkor sem fogják az olvasók érteni, hogy még is mit akarsz vele mondani.

2015. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ok, elvileg valaki peofin megcsinálja, meg én is átírtam :) a fejlécről mit gondolsz? Hamarosan lesz densign és holnap felkerül a tailer is :) tudom ez eröltetettnek tűnhet, de csak azt szeretném ha olvasnák a történetem ha már annyit dolgoztam vele.

Itt a blog :) persze ha nem erdekel nem muszály benézned.

2015. máj. 31. 00:49
 5/6 anonim ***** válasza:

A fejléccel nincs semmi gond. Én egy picit talán egyszerűbbre vettem volna a hátterét (nekem a templom, gyertyák, fény-árnyék, óra, minta és azon még helyenként írás egy picit sok).

A design nem tudom, hogy mennyire végleges, de a mostani átlátható és olvasható. Lehetőleg maradjon hasonló, ne legyenek a betűk túl kacifántosak, a színek legyenek kontrasztosak, stb.

Csak beleolvastam, de elég sok a tőmondat egymás után, amin kellene még dolgoznod.Időnként egy-egy simán belefér, de mikor nem muszáj és értelmesen megírható, akkor inkább egybe írd őket.

(A muszáj az j-vel írandó. :D)

2015. máj. 31. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A helyesírásom katasztrofális, tudom. A densignel megfogadom a tanácsod, de bocsi az írással nem. Rengeteget dolgoztam már vele akinek tetszik tetszil, akinemk nem annak nem. Bocsi nem akarok nagyon csökönyösnek tűnni, egyszerűen csak én ebben a formában szeretem a történetet, majd ha egyszer sohaországban egy szerkesztő kezébe kerül annak hagyom hogy szétvagdalja :D (de erre 'szerencsére' nincs esély :) )
2015. máj. 31. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!