Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlatok olyan könyveket...

Ajánlatok olyan könyveket amik "beszippantják" az embert?

Figyelt kérdés
A vámpíros,vérfarkasos, félig ilyen,félig olyan lényes... "túlhypeolt", divat könyveket nem kérnék.
2015. jún. 8. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Nalini Singh - Egy világ - két faj - állandó küzdelem


1 kötet: Vonzódás:

Sascha Duncan mentál. Mint fajának minden képviselője, ő is különleges mentális képességekkel rendelkezik és minden érzelmet, érzést száműzött az életéből. Sascha azonban más, mint népe többi tagja, és ezt a hibáját rejtegetnie kell. Lucas Hunter alakváltó. Egyszerre ember és leopárd; az ösztönei, érzelmei és a falkája iránti szeretet vezérli. A két faj eddig békében élt egymás mellett, most azonban háború fenyeget: egy mentál sorozatgyilkos szedi áldozatait az alakváltó nők közül. Lucas meg akarja találni a tettest, és ehhez Saschán keresztül szeretné megismerni az ellenség féltve őrzött titkait. Van azonban valami ebben a látszólag jéghideg lányban, ami lenyűgözi a férfiban lakó vadállatot. Csakhogy ez a vonzódás mindkettőjük vesztét jelentheti.

2015. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Normál fantasy megfelel, vagy a nem vámpíros, nem vérfarkasos azt jelenti, hogy csak és kizárólag teljesen átlagos emberek teljesen átlagos életéről szólhat?
2015. jún. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Az első tényleg jót ír, az nekem is nagyon-nagyon tetszett. Sőt, ha folyékonyan beszélsz angolul, akkor a 13 (lassan 14) kötetével le is foglal egy időre a sorozat. :)
2015. jún. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Annyira egyénfüggő - meg hangulaté -, hogy kit mi szippant be... Írok párat azok közül, amik nálam ilyenek voltak, hátha te is találsz köztük neked valót - bár nem tudom, mennyi idős vagy, lehet, hogy más korosztály, de próba szerencse:


Umberto Eco: A rózsa neve

/Semmi fél lény. Egy középkori krimi rengeteg vallástörténeti, kultúrtörténeti ismerettel fűszerezve, közben a körmöm rágtam izgalmamban. Imádtam./


Stephen King: A Talizmán /Nos, vannak lények az igaz, de nem a mai divat szerinti, így szerintem megkóstolhatod. Nem a klasszikus horroros King, hanaem egy varázslatos történet./


Neil Gaiman: Amerikai istenek /Vannak "lények", és mégsincsenek. Nem a tucatdivat könyve, minőség már az író neve is. Szerintem legalábbis. Aztán más meg mást gondol./


John Steinbeck: Kék öböl /Szerelem csütörtök

/A második a Kék öböl folytatása. Semmi lény, de rengeteg jóindulat. Kicsit elvarázsolt történet, de nem mesei értelemben, hanem a szereplők személyiségét tekintve. Derűs, tényleg nagyon-nagyon jóindulatú, és szeretnivaló történetek. :)/


Sofi Oksanen: Tisztogatás

/Nagyon nyomasztó, de nem tudtam letenni. Tömény valóság./


Alexandre Dumas: Monte Cristo grófja

/Igen, nagyon más, mint az eddigiek, de annak idején nagyon magával ragadott, néhány újraolvasást is megért./


Mark Helprin: Téli mese

/Semmi köze az azonos című filmhez. A könyv egyszerűen világít ha ránézek. Fura. És sűrű esszencia./


Hirtelen ezek jutottak eszembe.

2015. jún. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, normál jöhet.:) Kategóriát nem írtam,mert minden műfajból szemezgetek, Kingtől kezdve Orwellig.

Köszönöm az ötleteket, a Alexandre Dumas: Monte Cristo grófját és a Mark Helprin: Téli mesét olvastam, a többinek utána is nézek.:)

2015. jún. 8. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!