Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Címötlet mai fiatalokról...

Címötlet mai fiatalokról szóló drámai regényhez?

Figyelt kérdés

Már megírtam a történet vázlatát, és magának a regénynek több mint felét. A lényege: mai fiatalokról szóló dráma* (de komolyan az), fő színhelye a gimnázium, szerelmi szál nincs.


*A dráma alatt ilyesmit értek: iskolai terror, drogok, internetes bűnözés, családi problémák, stb., mert az alkotó egy szadista. :)


A főszereplő lány. Az én legesélyesebb ötletem a Farkasverem, illene a hangulatához.


További ötletek?



2015. jún. 27. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
17%

Amire én így gondoltam:

- A modern világ árnyékában/árnyékai (ha realisztikusra szánod)

- Ragadozók a betondzsungelben (a ragadozók alatt a problémákat értem, a betondzsungel meg gondolom világos)

- Romok a szép felszín alatt.

Mivel nem én vagyok az író, így nem nagyon tudok metaforikus címeket kitalálni, mert ennyi támpont kevés hozzá.


(Mellesleg nem feltétlenül vagy szadista. Csak akkor, ha élvezed, hogy szenvednek... :D)

2015. jún. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott a "Szégyenfolt". Nem tudom, miért. Valószínűleg azért, mert szégyelleni kellene, hogy a mai világban ezek a problémák (még mindig) léteznek.
2015. jún. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az én legesélyesebb ötletem a Farkasverem, illene a hangulatához."


Tehát te ismered a hangulatát. Mi viszont nem. Így elég nehéz megmondani, milyen cím illene hozzá.

2015. jún. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosnak bizonyultak.


A "Ragadozók a betondzsungelben" a kedvencem, látatlanban is eltaláltad mi illene a sztorihoz.


A Romok a szép felszín alatt-ról nekem egy Átmeneti üresedés by JK Rowlig-féle könyv jut eszembe: békés kisváros, „a szép felszín alatt” meg a szomszéd néni meg felkötötte magát a pincében. Azonban ebben a „világban” nincs szép felszín.


A modern világ árnyékában/árnyékai tényleg nagyon realisztikus, témamegjelölő, de nekem elsőre egy háromórás dokumentumfilm ugrott be a sötét sikátorokban ténykedő tizennégy éves drogdilerekről.


Ami meg a szadistát illeti: azért gondoltam, hogy bárki is szadistának tartana, mert ilyen fiataloknak szánt könyvekből elég kevés van. Nem élvezem a szenvedésüket, sokkal inkább természetesnek találom, ami már önmagában elmond egyet s mást a világunkról.


(Mindenesetre köszönöm, ez a Betondzsungel nagyon jó! :) )


Szégyenfolt is tetszik a hozzá fűzött magyarázattal, ennek olyan Skarlát betűs érzete van.


„Tehát te ismered a hangulatát. Mi viszont nem. Így elég nehéz megmondani, milyen cím illene hozzá.” – tudom, és nem is az volt a tervem, hogy „na, megírom, oszt majd valaki ad neki címet”, csak kíváncsi voltam a fent leírtak alapján milyen címet képzeltek el hozzá, és bizonyos címek mi mondanak a történetet nem ismerő olvasók számára. :)

2015. jún. 28. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!