Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok mondani olyan oldalakat...

Tudtok mondani olyan oldalakat, amik segítenek belevágni az első regénybe?

Figyelt kérdés

pl: tanácsokat adnak, hogy mire kell figyelni.

Olyanokra gondolok, amik nektek beváltak. :)


A válaszokat köszönöm!


2015. jún. 30. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A kreativitás és a fantázia minden oldalnál nagyobb segítség.
2015. jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Könyvek oldalai. Olvass. Ez a legnagyobb segítség. Olvass.

2015. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jobb, ha magad tapasztalod ki, én azt mondom.
2015. jún. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Rengeteget olvasok, azzal nincs is baj, plusz szerintem elég széleskörű szókinccsel rendelkezek.

Régebben írtam is párszor.

Tudom, hogy az a legjobb, ha magamtól jövök rá, viszont úgy gondolom, jó lenne, ha tudnék még ezek előtt elsajátítani pár praktikát, amit érdemes elsajátítani, megtanulni és másoknak is bevált. :)

2015. jún. 30. 21:30
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az a legjobb, ha magamtól jövök rá, viszont úgy gondolom, jó lenne, ha tudnék még ezek előtt elsajátítani pár praktikát, amit érdemes megtanulni és másoknak is bevált. :)*

Kicsit elírtam, elnézést.

2015. jún. 30. 21:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, mondhatok neked pár dolgot, amire jó odafigyelni. De csak így röviden, mert már nem működik az agyam így este.


- igeidők használata (mármint ne váltogass ide-oda)

- ne legyen szóismétlés

- változatos szóhasználat (meg lehet vele előzni a szóismétlést)

- rizsa kerülése (tömörítés; nem kell mindent sebészi pontossággal leírni, hadd dolgozzon az olvasó fantáziája)

- klisék kerülése (pölö menő srác beleszeret az iskola legszerencsétlenebb lányába)

- jó mondanivaló elrejtve a sorok között

- eldönteni, hogy ki is a főszereplő, ki áll a középpontban, és szoros E/3 esetén csak őt figyelni

- alaposan kidolgozott vázlat készítése melegen ajánlott

- figyelni arra, hogy hogyan vágod fejezetekre (valami izgalmas jövetele előtt elvágni a fejezetet, ha szükséges, így növelve a feszültséget. Pölö főszereplő meglát egy "főgonoszt", de csak a sziluettjét, és itt elvágod azzal a fejezetet, hogy "de ismerős az az alak...")

- bekezdésekre figyelni

- helyesírásra figyelni

- nyelvezetre figyelni (szépirodalmi mű esetén ne hétköznapi szóhasználat legyen, a szlenget kerülni kell)

- a káromkodásra is figyelni (jó, egy-két belefér, meg ha illik a karakterhez, akkor azt mondom, hogy ok, de ne egy összefüggő káromkodáshalmaz legyen az egész)

- az alapötletet többször (!!!) is átgondolni.


Most ennyi jutott eszembe. Ennyivel szerintem bőven elkezdheted az elsőt, és ahogy írod majd, tapasztalatot szerzel magadnak.

2015. jún. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon pl. sok hasznos tanácsot találsz:


[link]


Ez újabb, még nincs olyan sok cikk fent, de kifejezetten ígéretes:


[link]


Időnként a Könyvmolyképzőhöz tartozó Aranymosás oldalra is kerülnek ki írástechnikai cikkek, sőt szerkesztések, amikből talán még többet lehet tanulni:


[link]


És persze vannak az amatőr és profi írók személyes blogjai, ahol szintén gyakran találsz írástechnikai cikkeket. Néhány példa a teljesség igénye nélkül:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2015. jún. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lexen jegyzetei blog


www.lexen-jzti.blogspot.com

2015. aug. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!