Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » DR Nyiszli - Orvos voltam...

DR Nyiszli - Orvos voltam Auschwitzban ellentmondás?

Figyelt kérdés

Csak annyit kérek,valaki magyarázza el a dolgot, mert esküszöm, nem értem. Nem tagadok holokausztot, mielőtt valaki ezzel jön.


Szóval, van egy olyan rész a könyvben, ahol zsidókkal iratnak képeslapot az ismerősöknek megnyugtatásul.

(íme a nevezett rész:

,,június vagy július hónapban történt, hogy a tömött barakkok lakói között százezer darab levelezőlapot osztottak ki, s kötelezővé tették az írást valamilyen ismerőshöz. Szigorúan megparancsolták, hogy feladóhelyül ne Auschwitz vagy Birkenau szerepeljen, hanem Am Waldsee. Ez a helyiség a svájci határon van. A levelezőlapok elmentek, válasz is érkezett reájuk. Szemtanúja voltam. Amikor a válaszleveleket – körülbelül ötvenezer darabot – a krematórium udvarán készített máglyán elégették. ")

És azt írja Nyiszli, hogy miután szétküldték a lapokat, válasz is jött. De hogyan kérdem, hogyan jutottak el a levelezőlapok Auschwitzba, ha a feladási hely egy Svájc közeli hely? Mármint ha tényleg semmi lengyel postai pecsét nem került a lapokra-hiszen a történet szerint a címzettek benyelték, hogy ismerősük üdül - hogy kerül bármi válasz a táborba?



2015. júl. 13. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Odavitték a németek onnan ahová érkeztek.
2015. júl. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igaz, erre nem gondoltam. Biztos egyszerűbb volt ott megsemmisíteni őket, mint út közben valahol
2015. júl. 13. 23:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem fel se adták a táborban írt képeslapokat. Valószínűleg csak arról van szó, hogy felmarkoltak egy halom üres borítékot, esetleg valakivel írattak rá valami címzést, hogy úgy nézzen ki, mintha válasz lenne. Nem tudom elképzelni, hogy vették volna a fáradságot, hogy egy üdülőhelyen tényleg összegyűjtsék a családtagok válaszleveleit, hiszen az egésznek csak annyi volt a célja, hogy lelki fájdalmat okozzanak.
2015. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Most nem holokauszt tagadásból mondom ezt, hisz elismerem, hogy táborba gyűjtötték a zsidókat, cigányokat, stb., de legtöbbjük az évek alatt felszínezte a sztorit és már nagyon kevés ,,holokauszt történet" állja meg a helyét. Köztük ez se pusztán ennyi idézet után.

Miért? Akkoriban mindenkiről tudni lehetett, hogyha elvitték Auschwitzba vagy Birkenauba. Nem volt ez titok, az összes közelebbi ismerőse tudta, levelet meg a rokonain kívül a közelebbi ismerőseinek ír az ember. Egy olyannak nem fog, akiről annyit tud, hogy két utcával arrébb lakik, stb.

Meg a másik, amit nem értek: ha annyira ügyelni akartak mi szerepel feladóhelyül, akkor miért nem maguk az őrök írták rá? Előre ráírják a feladóhelyet és kész.

Aztán melyik parancsnok merné megkockáztatni, hogy esetleg páran a levélben leírják az egész tábor alaprajzát, amit aztán eljuttatnak a szövetségeseknek. Vagy bármilyen egyéb fontos információt. 100 ezer levelezőlapot meg nem éppen könnyű átnézni, ráadásul még esetleges kódokat, titkos üzeneteket keresve benne.

Nagy valószínűséggel az lehetet, amit már írtak előttem: valójában a leveleket ki se küldték, amik meg a válaszlevélnek jöttek vagy az őrök írták, vagy pedig azok voltak a levelek, amit a barakkban lévők írtak.

Viszont, amint írtam sajnos már nagyon sokan ,,kiszínezik" a tábori beszámolójukat és írnak bele valótlan dolgokat is. Legjobb példa erre Anne Frank naplója. Ha valaki nem tudná: kutatók megállapították, hogy nagy részét golyóstollal írták. Miért fontos ez? Azért, mert amíg Anne élt még fel se találták a golyóstollat. Úgyhogy a naplóban található dolgok nagy részét ő nem is írhatta. Emiatt hiteltelenné várni. Úgyhogy a legtöbb ,,Auschwitzi, stb. beszámoló könyveknek" nem lehet teljesen hinni.

2015. júl. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!