Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van bármi esély, hogy egy...

Van bármi esély, hogy egy könyvkiadó felvállal szinte minden költséget és az írónak nem, vagy csak nagyon keveset kell fizetnie?

Figyelt kérdés
Még az érdekelne, hogy ha az író más országban tartózkodik az befolyásolja, hogy szerződést kötnek vele, vagy sem?
2015. júl. 14. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Heló!


Van rá esély. Mi kell ehhez? Egy olyan könyv, ami előreláthatólag nem cska megtéríti a belé fektetett javakat, de nagy bevételt is hoz.

A tartózkodásod nem hinném, hogy befolyásolna bármit is.


De! Akár a Crowdfunding-al is lehet ilyenkor próbálkozni. Ha magyar nyelven van a mű, úgy neccesebb, de ha mondjuk angol, akár össze is szedhetsz annyi pénzt, hogy magánkiadás legyen.

Vagy, kiadod onlnie, felteszed vlaahova, ahonnan lényegesne kevsebb összegért, d emegveszik a művet, akit érdekel. Így szerezhetsz ismerettséget, és utána - ha jól menne a köynved, tehát szeirntem pár ezren leszednék -, akkor a kiadókat s érdekelné a későbbi munkád.

2015. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem magánkiadó, a kézirat elfogadása nemhogy ezt tartalmazza, hanem a szerző munkáját tisztességesen meg is fizetik. Ez is egy munka, azért meg az ember kérhet pénzt. Amire te gondoltál, az a magánkiadás, de lehetőleg minimális költséggel - ritka. Speciális csomagokra alacsony az ár (pl. PoD kiadás, nulla marketing, némi tördelés), de ez nem feltétlenül tud konkurálni a nagyobb könyvkiadók reklámozott termékeivel. (Már csak azért sem, mert a nagyterjesztésbe bekerülés nem olcsó mulatság.) Az első által említett crowfunding módszere megoldhatja ezt a problémát, de ha tényleges olvasóbázist fel tudsz már mutatni, érdemes lehet meggondolni, hogy adják ki rendesen, a magánkiadók mellőzésével.
2015. júl. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtök válaszát! Őszintén második, nem gondoltam magánkiadásra, csak nem tudtam hogyan működik a rendszer. Azt tudtam, hogy fizetnek érte, csak nem tudtam, hogy mielőtt kiadják, azelőtt nekem fizetnem kellene-e mondjuk tördelésért vagy akármiért.
2015. júl. 14. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!