Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Fővárosi Szabó Ervin könyvtá...

A Fővárosi Szabó Ervin könyvtárban mennyi az egy évi beiratkozási díj? Van diák kedvezmény? Hány könyvet lehet egyszerre kikölcsönözni? És mennyi a maximum kölcsönzési idő? Lehet online meghosszabítást kérni?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2015. júl. 21. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A honlapjukon elvileg minden információ megtalálható, a Szabályzatot keresd. Az évi beiratkozási díj attól is függ, melyik tagkönyvtár (vagy az összes?), azt hiszem, mindegyikre egy évre kilencezer. Diákkedvezmény van, akkor a fele.

Egyszerre talán 13 könyv kölcsönözhető, ha jól emlékszem (én is lusta vagyok megnyitni az oldalukat), összesen 18 cím (nem feltétlenül csak könyv). A maximális kölcsönzési idő általában három hónap - egy plusz két hosszabbítás. Lehet online is hosszabbítani, a netes katalógusnál bejelentkezel az olvasói adatokkal (kártya száma és a jelszavad), ott kiír mindent, hová vagy bejelentkezve, hol vannak függőségeid.

Ha be szeretnél jelentkezni mindenhová, akkor még nem tudsz, azt csak a KK-ban lehet kérni. Aug. 3-án nyit csökkentett nyitvatartással.

(Azok a tagkönyvtárak, amik nem egész nyáron tartanak nyitva (lásd a honlapot, de ilyen pl. a KK), lehetőséget adnak egy kis trükkre, amolyan "könyvtár hack". Mivel a zárvatartás alatt nem viheted vissza a könyvet, úgy kell kalkulálni, hogy a visszavitel időontja pont beleessen a szünetbe - így automatikusan hosszabbodik a kölcsönzési idő. Kis odafigyeléssel négy hónapra is kivehetsz egy könyvet.)

2015. júl. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ahova én járok (Király utca 5., Iv. ker.) ingyenes 16 év alatti diákoknak, szülővel lehet beiratkozni, diákigazolvány és személyi szükséges.
2015. júl. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
hm... Én jogosítvány meghosszbbítás véget gondolkoztam el a kérdésen. Meghosszabbít, szép ám megosztó társadalmi jelenségek kapcsán hangozhat még el eme kifejezés ám nem találtam. Mindenesetre ez egy feltételes mellék névi ige név avagy... Most van ilyen? Engedik ezt?
2019. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!