Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyiket olvassam? Holt...

Melyiket olvassam? Holt költők társasága vagy Az alkimista?

Figyelt kérdés
A kötelezően választható olvasmányok közül ez a kettő maradt még versenyben.

2015. júl. 22. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő nem fér bele?


A holt költőket csak filmen láttam, nagyon tetszett. A mondanivalója szerintem nagyon fontos. Lehet, hogy a könyvben még hangsúlyosabb ez a mondanivaló, vagy még több is lehet benne, mint a filmben, tehát érdemes lehet elolvasni is.


Az alkimista megintcsak mond olyant, ami nézetrendszert alakíthat annál, aki vevő rá. Nagyon nem vagyok Coelho rajongó, de ezt az egy könyvét megtartottam, mert amit mond, az nekem sokat adott. Nem tartom komoly irodalmi alkotásnak, de nálam bizonyos szempontból útmutató...vagy inkább megerősítő könyv lett.


Szóval, ha belefér, szerintem olvasd el mindkettőt...

2015. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Márciuska ***** válasza:
Szeretem Coelho-t, de az alkimistát pont nem olvastam. Viszont a Holt költők társasága nagyon jó. Coelho hajlamos elmerengeni, nála a filozófia nagyon fontos, a történet kicsit lassabban csordogál, gondolom az alkimista is ilyen. A Holt költők társaságában viszont viszonylag jól pörög a történet, szóval ha mozgalmasabbra vágysz, akkor azt ajánlom, ha viszont hajlandó vagy lelassulni és két mondat között kicsit elmerengeni, akkor Coelho-t.
2015. júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Coelho-tól 3 könyvet olvastam, amiből 2 nem igazán tetszett, túl filozofikus volt. Viszont az Alkimista nagyon jó, egyik kedvenc könyvem. Olyan mint egy kalandregény, de van mondanivalója is. Nagyon ajánlom.
2015. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Az alkimista szerintem rettenetes, a másikat nem olvastam, de inkább a számomra ismeretlent ajánlanám :D
2015. júl. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszat!:)

Ment a zold kez.


(Vegul Az alkimistat valasztottam, mert az meg van pdf-ben es igy tudom az e-book readeren olvasni)

2015. aug. 2. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!