Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Voldemort halála után is...

Voldemort halála után is olyan éles maradt az ellentét a Mardekárosok meg a Griffendélesek között?

Figyelt kérdés

2015. aug. 6. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Szvsz igen, hiszen az alaptulajdonságok maradnak, ahogy az előítéletek is. Igazándiból Piton szította nagyon a dolgot, legalábbis a mi szemszögünkből, így nélküle biztos csillapodik kissé.
2015. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Helo!


Amikor a Lily Potter miatt letrejött magikus vedelem miatt Voldemort elvesztette erejet, akkor azt hittek, hogy meghalt, vege van. Nos, ez utanrol lathatjuk, hogy eles ellentet van a ket haz között - Harry iskoals evei. söt, Voldemort remuralma elött is hasonlo volt a helyzet - lasd utalsok a könyvben, visszaemlekezesek...


Szoval ezek alapjan, pszutan jozan paraszti esszel gyanithatjuk, hogy igen, tovabbra is eles maradt az ellentet.

2015. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából amíg Harryék voltak gyerekek akkor Malfoy volt a főkolompos, ő szította mindig a viszályokat, meg a csatlósai, de csak nem mindenki olyan idióta a mardekárban mint ő... Az is lehet hogy nélküle kicsit simábban megy a dolog.
2015. aug. 6. 21:00
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanúgy hasonló személyiségű diákok fognak bekerülni a Mardekárba, mint előtte. Nem hiszem, hogy változni fog, ha maga a varázslótársadalom sem változik. (De a "sárvérűzés" biztos ritkulni fog.)
2015. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Valamelyik részben elhangzik egy szereplő szájából, hogy el kéne törölni a beosztást, a házakat, mert megosztja a tanulókat, szétforgácsolja a közösséget és viszályt szít a gyerekek között.


Személy szerint én egyetértek vele.

Nem szabad skatulyázni.

2015. aug. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Én valahol azt olvastam, hogy annyira már nem lesz nagyon erős az ellentét.

De mindig is voltak problémák, a későbbiek az is problémát okozhatott, hogy a mardekárosok nem álltak ki Harryék mellett és mind hazamenekültek.

a beosztások továbbra is megmaradnak és a két háznak erősen eltérő személyisége van.

2015. aug. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Rowling nyilatkozta, hogy a Mardekár többé már nem a "gonosz" ház, szóval szerintem az ellentétek is tompultak.
2015. aug. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Igen, Rowling azt mondta, hogy a Mardekar es Griffendel ellentete gyengul, ahogy a tobbi hazzal is; es a Mardekar felhigul, mar nem az aranyveruek gyulekezohelye, ami igazabol az egesz viszalynak a gyokere.
2015. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ennek van lényege? Vagy ez csak háttér-körítés?
2015. aug. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

A Mardekér/Griffendél között azért voltak ellentétek, mert épp ez az, hogy hasonlóak, de a Mardekárosok szerintem érdekesebbek legalábbis nekem.

Az eszük, hogy kritikus néha a hozzáállásuk, nyers humorok...imádom őket, Hollóhátasként.

2017. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!