Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tolkien rajongók segítségét...

Tolkien rajongók segítségét kérném. Hogy adja az olvasó tudtára a szerző, hogy a történetei egy képzeletbeli világban játszódnak?

Figyelt kérdés
Tolkien művei egy a szerző által kitalált fantáziavilágban játszódnak. Az lenne a kérdésem, hogy első ilyen művében lábjegyzetben, előszóban, bárhol jelzi-e hogy ez egy kitalált világ vagy csak belekezd és elmeséli töviről-hegyire mintha teszem azt a való világról lenne szó, aztán gondoljon mindenki amit akar hol van Középfölde vagy a Megye...???
2015. aug. 7. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Helo!


Vannak terkepek. Van függelek. Van eloszo es atöbbi. Es persze ott van az ertö olvaso, aki olvassa akar az elsö par oldalt, hogy ez kitalacio, mert mar ott feltünnek a hobbitok - peldaul.

2015. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A térképeket elnézve nem találtam se Mordort,se a Végzet hegyét.Meg itt a világban nem láttam még sehol 10.000 Uruk-hai-t masírozni hogy elfoglalják a Helm-szurdokot.Kiskoromban se azzal ijesztgettek hogy ha nem alszok eljön értem a Balrog.Meg itt a Bükkben sem találkoztam még Entekkel.Javíts ki ha te igen.
2015. aug. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 cathilina ***** válasza:
A vicc az, hogy a szerző a műfajt pszeudo-mitológiaként határozta meg, úgyhogy a mi világunk képzeletbeli múltját írja le. Megpróbálja elhitetni az olvasóval, hogy a Gyűrűk Ura és a Hobbit például a Nyugatvégi Piros Könyvben megtalált történet fordítása, ilyesmik. Egyébként is tudjuk, hogy a Gyűrűk Urában maia már csak nagyon kevés van Középföldén, a tündék is elhajóznak, csak az emberek maradnak. Szóval nem, nem írja le, hogy ez egy kitalált világ, mert ez a valódi világ kitalált történelme. Egyébként a neten van pár térkép, hogy a Tolkien-féle helyek kb hol helyezkednek el egy mai Európa-térképen.
2015. aug. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat! :)
2015. aug. 7. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!