Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Akik Wordbe írnak! Ti hányas...

Akik Wordbe írnak! Ti hányas betűmérettel és milyen fajtával írtok?

Figyelt kérdés

És hány oldal a leghosszabb művetek, mióta dolgoztok rajta?

Én Georgia 10, 87 oldal, suli vége óta(másfél hónapja)



2015. aug. 9. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, alapvetően kézzel szoktam lapra/füzetbe, de Wordben is szoktam dolgozni.

Times New Roman, 11-es méret, 1,15-ös térköz. Leghosszabb talán a 380 oldalas, persze A4-ben. Ez a talpas betűtípus a legjobban olvasható, szerintem, a betűméret pedig még épp elég nagy, és takarékos is.

2015. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vázlathoz Calibri 12p, A4 méretben, egyébként Garamond 12p, A5. A leghosszabb eddig 640 oldal volt A5 méretben, normál sortávolsággal és kb. három év alatt fejeztem be.
2015. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kőváry Orsolya válasza:

Ha nyomtatni akarod, akkor talpas betűt használj, pl. Times New Roman 12-es méret, monitoron a talpatlan betűk olvashatók könnyebben, pl. Tahoma, Arial 10-12-es méret.

Leghosszabb műre nem emlékszem már, 20 éve használom, 10 ujjal vakon gépelek, szóval több tízezer oldalt írtam már életemben az biztos.

2015. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Calibri, 11-es betűméret, bekezdés első sorának behúzása 0,2-vel, sorkizárt, A4-es papírméret. De valamiért kényelmesebbé teszi, hogy mindig 90%-os kicsinyítésben nézem a dokumentumot, 100% helyett.


Nyomtatáshoz Times New Roman, 12.


A leghosszabb "művem" évekkel ezelőttről már nincs meg (hála az égnek, valami borzalom), de ha jól emlékszem, körülbelül 580 oldal volt, aminek se eleje, se vége. Ezen körülbelül 1-1,5 évig dolgoztam akkor.

2015. aug. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Times New Roman, 20-as betűméret. Nyomtatáshoz általában 18-as betűméret.


A leghosszabb munkám kb 30 oldal volt és nagyjából másfél évig dolgoztam rajt.

2020. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!