Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és Jég dala Rózsaszín...

Tűz és Jég dala Rózsaszín levél. Miért nem szerepel a levélben Asha Greyjoy? Mindenki más akik arrafelé vannak benne van. Ő miért nem?

Figyelt kérdés

A. Ő írta

B. Addigra meghalt

C. Bármi más ötlet?



2015. aug. 30. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon sok elképzelés van erről.

Pl. hogy Ramsay írta, hogy Mance írta, hogy Stannis írta, hogy Ramsay és Mance együtt írták (én emellett vagyok).


Ramsay írta:

Elfogta a vad nőket és az énekest, akiről valahogy sikerült leszednie Melisandre karperecét és így megtudta,hogy ő Mance. Kiszedett belőle mindent és megírta a levelet.

Azonban túl sokszor használta a fattyú és a varjú szavakat.


Mance írta:

Roose a sereggel kilovagolt megütközni Stannisszel. Így jóval kevesebb ember maradt Winterfellben. Elfogta Ramsayt, amivel sakkban tartja az őröket, pl. azt mondja,hogy megöli őt, ha bármivel próbálkoznak. És megírta a levelet. Szerintem ez elképzelhető, már csak azért is, mert sokszor szerepelnek benne az említett dolgok: fattyú és varjú. Jon nem szerette sose, ha fattyúnak hívják. A vadak szokása pedig az Őrség varjaknak nevezése.


Stannis írta:

Sok embere elhullott, erősítésre volt szüksége, ezért írt egy levelet, amiről tudta,hogy felfogja bosszantani Jont, és elindul Winterfell felé.


Én amellett vagyok, hogy Ramsay és Mance együtt írták:

Pl. Ramsay valszeg megölte Roose törvényes fiát. Roose szerint Ramsay néha csak teher, azonban még nincs törvényes fia, aki örökölhetne, ha ő meghal. Így sztem a Ramsay-Roose szerepben nagyon benne van az,hogy az egyik végezne a másikkal,ha úgy látja,hogy elérkezett az idő.

Így Ramsay,mivel nem hülye, szeretné magát bebiztosítani.

Mance egyedül maradt az ellenség bázisában. Majdnem mindenki úgy tudja,hogy meghalt. Vajon ha Stannis győzne és kiderülne,hogy Mance él, akkor mi lenne a reakciója? Valszeg megölné Mancet. Ha Roose győz és kiderül,hogy ő Mance, aki beszökött,hogy megszöktesse "Aryát", akkor mi történne? Megnyúznák.

Mindenképp elveszett az ügye, és ő sem hülye.

Szal mondjuk,ha Mance felfedte magát Ramsay előtt és a közös ügy érdekében együtt dolgoznak, akkor az sztem logikus.

Kulcsembereket követelnek, akiket ha megkapnának:

Selyse és Shireen: ha Stannis győz, akkor visszaadják neki őket, kegyelemért cserébe. Ha Roose győz, akkor értékes túszokat szereztek.

Theon: az északiak utálják, így az ő kedvükre kivégezhetik őt vagy Ramsay megleckéztetheti.

Melisandre: egy ismeretlen nő egy ismeretlen istennel, így Theonhoz hasonlóan kivégezhetik az északiak örömére.

Val és Mance fia: Mance visszakapja a családját.

Alys: Ramsay felesége, akit Aryának hisznek, így nem lenne jó elveszteni őt.


Asha miért szerepelne benne? Ő teljesen jelentéktelen.

A Gloverek erődjében lakozott, majd Stannis elfogta őt. Valszeg sokan nem is tudják,hogy őt elfogták, plusz ahogy említettem: egy teljesen jelentéktelen lány.

2015. aug. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jeyne volt az ál-Arya neve nem? Őt Stannis elküldte a Tél szelei-s Theon fejezetben a Falra, szóval érthető, hogy Ramsay Jon-tól kéri őt is. De szerintem akkor inkább Ramsay írta, mert nem hinném, hogy Ramsay bárkivel is együttműködne, aki betör hozzá. Mance miatt szökött el tőle a felesége és a kis bűzöse. Őt okolja kb. mindenért.

A fattyú szavakat pont azért használta ennyiszer, mivel ő már nem az. Ramsay gonosz még levélben is. Tudja hogy Jon annak számít ő pedig már nem és ezzel is felhúzza.

2015. aug. 30. 10:15
 3/5 anonim ***** válasza:

C. Aki a levelet írta, az nem tud Asha Greyjoyról. Ramsaynek viszont ismernie kéne, hiszen mindketten ott voltak Deresben, ha jól rémlik. Tehát látnia kellett.

Szerintem Mance írta, hogy valaki más, de nem a Boltonok.

2015. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen Jeyne, csak elírtam.
2015. aug. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ramsay és Asha szerintem nem találkoztak.
2015. aug. 30. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!