Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Időtlen szerelem trilógia,...

Időtlen szerelem trilógia, egy rés, amit nem értek?

Figyelt kérdés
Az egyik az,hogy hogy lehet Lucy és Gwendolyn között csak 2 év különbség? Mert 18 évesen szülte őt,aztán visszamentek 1912-be azt hiszem,és amikor Gwendolyn látogatta meg őket,akkor ő 16 volt... De hogy lehetett,hogy Lucyék nem öregedtek? Ja és még egy ilyen észrevétel,hogy csak én vettem észre,hogy van néhány ellentmondás a könyvben? Például amikor Gwenny utólag odaadja a nagypapájának a levelet,hogy minden úgy történhessen,ahogy már megtörtént előtte. De, amikor James-t megmentették,akkor nem kísértett a suliban,tehát nem taníthatta meg előtte Gwent az etikettre,tehát lehet,h nem is úgy történtek a dolgok ezért... Nem tudom,mennyire lehet érteni,de én nem tudom eldönteni,hogy a könyv melyik szabályt követi: amikor valamit megteszel a múltba,és visszautazva a jelenben úgy fog történni; vagy már eleve úgy történnek a dolgok,mert már megtetted. Ez elég bonyolult,azért köszönöm a válaszokat :D

2015. szept. 19. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Értem mire gondolsz, de csak túlkomplikálod, azért katyvasz az egész. A Lucys-Gwendolynos részen neke is rendesen el kellett gondolznom még anno, de íme: Lucy megszüli Gwent a jelenben, ők pedig elmenekülnek a múltba. Gwen felnő a jelenben, és amikor visszautazik a múltba, akár még azt az időpontot is válaszhatta volna, ahova Lucyék 16 évvel ezelőtt megérkeztek, vagyis akár az is megoldható, hogy Lucy 2 nappal a szülése után találkozzon a 16 éves Gwennel.


A leveles rész: Gwen elmegy egy x évben meglátogatni a papáját. De a következő látogatása az x évhez képest korábban van, és odaadja a levelet a papájának, mert bár az neki már megtörtént, a nagyapjának még csak később lesz. Ez kicsit bonyolultabb, mert lényegében amikor Gwen x időbe ment meglátogatni a papáját, akkor a papájának már a múltban volt az, ami Gwennek majd csak a jövőben lesz.


A Jameses: ez a múlt megváltoztatása. Magyaraul, egy ideig úgy volt, hogy James kísért a suliban, ismeri Gwent, stb, de mivel megváltoztatják a múltat, James kitörlődik a jelenből - de nem az emlékekből.


Na az utolsónál szerintem pedig mind a kettő igaz. Ez azért is lehet, mert az írónő is belegabalyodott már egy kicsit (amit nem is csodálnék:D), vagy lényegében mindkettő egyszerre van jelen. Vagyis nem ez a legkobb megfogalmazás... Kb úgy tudnám elmagyarázni az én elméletemet, hogy ha az az éned ami most neked éppen a jelened, visszamegy a múltba, hogy változtasson rajta, akkor amikor visszatér közvetlenül értu a változást, de mondjuk a 2 évvel későbbi énje, ami igazából még nem létezik, de a múltra tett cselekvései érzékelhetők (mint amikor Gwen a suliban ugrik időt véletlenül, és találkozik a jövőbeli énjével, aki még nem is létezhetne, de mivel a múltba kerül, ami már megtörtént létezővé válik), akkor a jövőbeli énjének ez egy olyan változás lesz, amit nem érzékel, mert az ő múltja már aszerint a változtatás szerint telt el. De akár azt is mondhatnám, hogy ha Gwen valamit megváltoztat a múltban, akkor ő abba a jövőbe kerül vissza, amiben ennek hatása van, de megmarad az is, amiben nem volt neki, új idősíkot hozva létre ezzel, pont úgy ahogy amikor van egy választási lehetősége: vegyünk egy egyszerűt. Amikor bizonyítania kell, hogy tényleg ő a Rubin, a múltban abba a bezárt irodába kerül. Mi az a jelent kapjuk meg ezután, amiben elemeli a kulcsot(vagy már nem is tudom mit hozott magával), de egy olyan jelen is létrejön ebben a pillanatban, amiben nem vitte magával a kulcsot. Vagy amikor el kell döntenie, hogy jobbra vagy balra forduljon-e egy ismeretlen folyóson, amikor a mi szemszögünkből balra fordul, keletkezik egy új jövő, amiben jobbra fordult. Lényeg a lényeg, én aa trilógiába tökéletesen bele tudom illeszteni a párhuzamos dimenziók elméletét, ezért mindent meg tudok magyarázni magamnak, ami a könyvvel kapcsolatos. Mondjuk azt nem tudom, hogy ezt elolvasva végül csak így nézel-e majd, hogy "Heee? Mivan?", de azért reméle, hogy érthető, amit írtam :D

14/L

2015. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Huhh,köszönöm. :)) Most már értem a Lucysat,és nem tudom,eddig miért nem gondoltam erre. Igazából a többit értettem,csak példának írtam,hogy más logikát használ az időhöz,gondolom,mert összekavarodott. :D Ezt az utólsót nagyjából értem. És nagyon érdekes,amiket leírtál. Egyszer kérdeztem egy hasonlót,ami két sorozatból hasonlít össze egy-egy időutazós részt,amit a könyv is taglal: http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__filmek-sorozatok__..
2015. szept. 21. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!