Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » George R. R. Martin milyen...

George R. R. Martin milyen kisregényeket/kisebb történeteket/könyveket írt a Tűz és jég dala c. sorozata köré fonódva?

Figyelt kérdés
Ugye megírta az 5 "nagy könyvet" (Trónok harca, Királyok csatája, Kardok vihara, Varjak lakomája, Sárkányok tánca), meg készül még két nagy könyv. Ezeken kívül találtam egy A tűz és jég dala világa c. könyvet, ami főleg történelem meg földrajz volt, meg megtaláltam a Hét királyság lovagja c. könyvet (amiben három kisregény volt, A kóbor lovag, A felesküdött kard és A rejtélyes lovag). Ezeken kívül még milyen történeteket/könyveket adott ki a témában? Ha adott ki, akkor ezek megvannak már magyarul is?

2015. okt. 26. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

A teljes lista angolul:

The Hedge Knight

The Sworn Sword

The Mystery Knight

Blood of the Dragon

Path of the Dragon

Arms of the Kraken

The Princess and the Queen

The Rogue Prince


Ezek közül az első hármat fordították le magyarra (és Hét királyság lovagja címen adták ki), a többit még nem.


Egyesek több más Martin könyvet is a Tűz és jég világába sorolnak (például The Ice Dragon), de ez csak marketinges fogás.

2015. okt. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Egyébként amíg ezt leírtad, simán beírhattad volna a googlebe, és a wikipedián rögtön megtaláltad volna.
2015. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A magyaron nem volt több, de az angolt tényleg megnézhettem volna még. Legközelebb ezt fogom tenni! ;)


De köszi szépen! :)

2015. okt. 26. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtam, mennyire tudsz angolul, ezért másoltam be. :)


Sajnálom, hogy nem volt hasznos a válasz.

2015. okt. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Blood of the Dragon

Path of the Dragon

Arms of the Kraken


Ez a 3 semmi extra,csak össze vannak ollózva Dany és a Greyjoyok fejezetei.

De a többi, amit az első válaszoló felsorolt, azok tényleg másak és jók.

2015. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Plusz a The World of Ice and Fire/Tűz és Jég világa, ami kb. egy történelemkönyv, amit egy maester írt Robert Baratheon gyerekeinek, és az ismert világot mutatja be.
2015. okt. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!