Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek miért mondta...

Szerintetek miért mondta George RR Martin a Tűz és Jég dalára, hogy más mint az eddigi hozzá hasonló történetek és nála nincsenek gonoszak?

Figyelt kérdés
Csak három példa: Joffrey,Ramsay, a Hegy. Szerintem ezzel elvetette kicsit a sulykot, ha ezt még maga is elhiszi. Mert akkor tévedésben él.

2015. okt. 29. 11:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%
Azért mondd ilyeneket mert tereli a dolgot, hogy már 5 éve dolgozik a hatodik könyvön, és ideje lenne már kiadnia, mielőtt a sorozat végleg elbarmolja az egész univerzumát.
2015. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szerintem nem barmolja el. Inkább a sorozatnak köszönheti a sikereit. A rajongók több mint a fele tuti nem ismerné a könyveket ha nincs a sorozat.
2015. okt. 29. 11:27
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Vannak természetesen gonosz, beteg szereplők nála is, és azt gondolom, nem is így értette, amit nyilatkozott (nem tudom, hogy hangzott pontosan). Inkább úgy kel értelmezni, hogy nincs jó és rossz oldal. Érdekek vannak, amik szembeállítottak egymással embereket. De egyik oldalnak sincs egyértelműen igaza. Ned is sok embernek okozott szenvedést a hatalmas igazságérzetével és konokságával, Rob is megszegte a Freyeknek adott szavát, stb. Jaime a szemünk láttára vált nagyképű gyerekgyilkosból összetett személyiségű áldozattá és Cersei tetteit is olyan emberi motivációk mozgatják, mint a gyermekei védelmezése, vagy hogy bebizonyítsa az apjának, hogy van olyan jó, mint a testvére. És még hosszan lehetne sorolni a példákat.
2015. okt. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%
Hát a sorozat pedig igenis elbarmolja az univerzumát. Akkora idiótaságokkal pakolják tele, hogy az hihetetlen.
2015. okt. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

3-as

Valószínűnek tartom, hogy neked van igazad.


4-es

Szerintem nincs elbarmolva. Nyilván a kevesebb idő miatt, mivel ez egy tv műsor, nem pedig egy könyv néhány dolgot másképp oldanak meg, főleg az 5. évadban. Eddig szerintem legalábbis a 4 évaddal semmi gond nem volt. A legkomolyabb változtatás talán az a Véreb vs. Brienne harc volt, de szerintem az rohadt jó volt. Most az 5. évadban meg oké slpoilereztek pár dolgot. Pl. Barristan vagy Stannis halálát, de most annál jobban várom hogy mi fog történni ott a könyvben konkrétan. Szép kis elárulgatások lesznek. Vagy pl. Dorne számomra semleges volt a könyvben is meg a sorozatban is eddig. Szerintem minőségileg nagy különbség nincs a kettő között, csak annyi, hogy Jaime szálát átírták. De nekem abszolút nem hiányzik az unalmas Quentyn meg Arianne. Na jó Arianne csak azért, mert rohadt jó nőnek írták le.


De lényeg a lényeg, hogy mind a könyv, mind a sorozat kasszasiker és mind a könyv, mind a sorozat a másiknak köszönheti, hogy azok lettek.

2015. okt. 29. 12:26
 6/22 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Amúgy én is a sorozat miatt lettem rajongó, ezt én vállalom is. :)


A sorozat szerintem sem barmolja szét a történetet, mivel már annyira eltértek a könyvtől, hogy lassan két párhuzamos variációnak kell tekinteni a filmet és a könyvet, amik elvileg ugyanoda fognak kifutni. Én nem hiszem például, hogy mindenki meghal a könyvben, aki a filmben. És azt sem gondolom, hogy aki a sorozatból kimarad, annak nem lehet a könyvben kulcsszerepe.

2015. okt. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
75%
Nincs abszolút "jó és rossz" oldal, nincsenek "főgonosz" karakterek, akik le akarják igázni a világot (mint például a Gyűrűk Urában Szauron, a Narniában a fehér boszorka, a Harry Potterben Voldy). Mindenkinek logikus, emberi motivációi vannak.
2015. okt. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Az Éjkirály le akarja igázni az élők világát a holtak seregével, szóval ez kapufa. :D
2015. okt. 30. 10:11
 9/22 anonim ***** válasza:
67%
Csak hogy az "éjkirály" amúgy nem létezik. Kapufa. GRRM nem írta bele a könyvbe, mint "gonoszt", ő csak egy legenda.
2015. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Martin csak nem akarta elspoilerezni a könyvét. :D

Képzeld csak el ha az ellenkezőjét mondja, hogy ''Igen. Nálam is ő lesz a főgonosz...meglepi.'' Nyilván nem mondja ki. :)

2015. okt. 30. 10:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!