Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvsorozatot lenne...

Milyen könyvsorozatot lenne érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
Harry Potterrel már végeztem könyvekben szeretem a középkort és a mágiát meg ilyenek. :D

2015. nov. 1. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem Terry Goodkind "Igazság kardja" könyvsorozata a kedvencem. Már régóta olvasom, de annyi könyvből áll, hogy még mindig nem értem a végére. :D Egyébként ez alapján készítették a "Hős legendája" című TV sorozatot. Középkori hangulatú, van benne mágia is, szóval ha még nem találkoztál vele, szerintem érdemes lenne belekukkantanod :)
2015. nov. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha középkor mágia és fantasy akkor:

Örökség tetralógia-Eragonnal kezdődik

Varázskör sorozat-kicsit régebbi, és nem is hypeolt, de egynek elmegy

Forgotten Realms könyvek-itt a minőség változó, Drizz't do Urdren nem rossz karakter

Trónok harca-ez már összetettebb, "realisztikusabb" a kevés mágiát leszámítva, valamint a sztori sötétebb, felnőttesebb

Warhammer-ez a legvéresebb és legsötétebb világ talán. Hellyel közzel középkori fejlettség, mágusok, illetve a törpök használnak fejlettebb dolgokat, na és a Káosz örökké terjeszkedő árnyéka

2015. nov. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Terry Goodkind - Igazság kardja sorozatát és R.A. Salvatore - Sötételf (Drizz't do Urdren) sorozatát én is ajánlom. Szerintem is jók.


Ezeken kívül még:


Jonathan Stroud - Bartimaeus sorozatát

Terry Brooks - Shannara sorozata

Raymond E. Feist - Résháború sorozata

Margaret Weis · Tracy Hickman - Sárkánydárda krónikák sorozata

2015. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi idős vagy, F/L?
2015. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

F/20

és köszönöm az eddigi válaszokat

2015. nov. 2. 12:56
 6/8 anonim válasza:

Héé, el ne felejtsd:

Andrzej Sapkowksi Vaják könyvsorozata.

Nem írták, pedig alapmű! Sötét középkor, háború, mágia, járvány, humor. Minden.

2015. nov. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Michael Moorcock majdnem minden műve valahol összefügg, de vagy az Elric-regények, vagy a Corum sorozat (már maga a Corum kardjai is három kisregény, a második trilógiát nem olvastam) Salvatore után simán megér egy próbát. Inkább alternatív Föld, valódi középkor a Harcikutyában van, de az nem sorozat.

Illetve Kornya Zsolt (Raoul Renier néven) Mersant-sorozata is középkor-mágia vonalon mozog.

2015. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

james dashner útvesztő

Ezt tudom javasolni.

olvastam és nagyon jó volt érdemes elolvasni.

2015. nov. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!