Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stendhal-tól mit?

Stendhal-tól mit?

Figyelt kérdés

A Vörös és feketét vagy A pármai kolostort? Még sose olvastam Stendhalt, szerintetek melyikkel kezdjem? A hossz nem számít, de szerkezetileg, nyelvi szempontból melyik könnyebb? Persze, a magyar fordításra gondolok, nem az eredetire.

Kinek melyik tetszett jobban?



2015. nov. 17. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon régen még fiatal lány koromban olvastam a Vörös és fekete könyvét. Teljesen a hatása alatt voltam, imádtam.

Később Gérard Philipe főszereplésével láttam az eredeti filmet is. Szinte szerelmes lettem a főszereplőbe..

Na most adtál egy tippet mit olvassak el..:)


Csak egy megjegyzés: Ha szereted a történelmi kalandregényt amiben szerelem, háború, gyilkosság, megcsalás, árulás van akkor ajánlom szintén egy nagyon jó francia író könyvét.

Maurice Druon: Elátkozott királyok.

2015. nov. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

:) Köszönöm, ment a zöld.

Most bújom a francia irodalmat, szóval a tipped nagyon jól jön.

2015. nov. 17. 19:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is olvastam a Vörös és feketét, de a Pármai kolostor jobb. De jó mind a kettő.
2017. okt. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!