Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Úgy tudom, Daphne Du Maurier:...

Úgy tudom, Daphne Du Maurier: Rebecca című regényének van 2db folytatása is. Meg tudja mondani valaki ezeknek a címét?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat előre is!
2010. márc. 21. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok a kérdésedre választ adni, de olvastam erről az íróról, és elég nehéz találni általa írt könyvet. Ajánlanál olyat, amit olvastál tőle?
2010. márc. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rebecca - A Manderley-ház asszonya c. könyvét olvastam. Nagyon nehezen tudtam beszerezni ezt is, kb. 2 éve egy antikváriumban találtam rá. Akinek kezébe kerül a könyv, ajánlom. Rendkívül izgalmas.
2010. márc. 22. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Operettszínházba játszák, Szinetár Dórával a főszerepben. Ezt csak érdekességképp. [link]
2010. márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ami borzalmas. :) Mármint Szinetár Dóri. És nekem Bereczki Zoli sem meggyőző. Azért ők kapták a főszerepet, mert jó sajtóvisszhangot kap, hogy házasok, ráadásul Dórinak ez volt a naaagy visszatérése.

Aki megnézi, ajánlom a Szabó P. Szilveszter-Vágó Zsuzsis verziót. :) Mrs. Danverset nekem Janza Kata testesítette meg úgy, hogy mikor színpadon volt, vágni lehetett volna a feszültséget körülötte.

A "2. szereposztás" a megfelelő erre a darabra, úgy gondolom :) De ez csak egyéni vélemény.

2010. márc. 25. 15:47
 5/8 anonim válasza:

A könyvnek több folytatása is van:


Susan Hill: Mrs de Winter (magyarul 1994-ben);

Maureen Freely: The other Rebecca (magyarul nem jelent meg);

Sally Beaman: Rebecca's Tale (magyarul nem jelent meg);


Az elsőt ne olvasd el... Borzalmas. A másodiknak nem sok köze van az eredeti történethez, többnyire egy korabeli hasonló történetet mesél el. A harmadikat olvastam angolul, az nem volt rossz. Hasonlít kicsit Az órák c. könyvre, és lényegében A Manderley-ház asszonyának előzményeiről szól.


Kellemes olvasgatást kívánok!

2010. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2010. jún. 9. 21:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Bereczkiékkel szerintem sokkal érdemesebb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



13/L

2010. jún. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Máiréad ***** válasza:
100%

Én most ezt olvasom: Ken Follett: Kulcs a Manderley házhoz

Nekem nagyon tetszik, és hozza a Follettől evlárható színvonalat is.

2011. szept. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!