Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvírásnál, ha új világot...

Könyvírásnál, ha új világot szeretnénk felépíteni, hogy a legjobb?

Figyelt kérdés

Adott egy kitalált világ, annyi lenne az egyedüli hasonlóság, hogy ugyan úgy Föld bolygó, valamint van kontinens és óceán, valamint élnek rajta emberek. Te a többi nem: van hasonló faj, mint az ember, különböző idegen lények, különleges erők, dolgok)


Ezt hogyan lehetne szépen elmesélni úgy, hogy ne legyen nagyon erőltetett.


Arra gondoltam, hogy az egész bevezető részt erre szentelni, viszont nem tudom elkezdeni, egyszerűen nem jut eszembe semmilyen mondat, ami el tudná indítani a mesélést.


Esetleg valami tipp, ötlet, tanács jól jönne.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2015. dec. 21. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Asimov könyvek vagy az ellenállás városa sorozat olvasása nézése.
2015. dec. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
nos , szerintem kezd kicsiben , kezd felépíteni a karakteredet , és ahogy ő halad a világa megismerésében úgy ismertesd az olvasóval is a világodat . Csak figyelj , hogy ne kelts olyan hatást mintha valamit csak azért találtál volna ki , hogy egy részben ott legyen és utána teljesen eltűnjön.
2015. dec. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!


Asimov néhány könyvébe beleolvastam, hogy mégis hogy kezdi el felépíteni, és abból is akadt néhány ötletem.


Második válaszoló: A főbb karakterek jellemzése, múltja már megvan vázlatokba. Úgy érted, hogy történet haladtával adagoljam szépen lassan a világ felépítését, hogy elkezdem, mintha az itteni világban játszódna, és csak mikor előkerülnek az idegen kifejezések, nevek, akkor azokat elmagyarázom, és beveszem a történetbe?

2015. dec. 22. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Arra gondoltam, hogy az egész bevezető részt erre szentelni..."


Én ezt elvetném, az ilyen bevezetők unalmasak szoktak lenni, ráadásul a későbbi izgalmas lehetőségeket is lelőhetik. Sokkal élőbb, ha történet közben tárul ki a világ, akkor sem kell teljes egészében, csak ami a történet szempontjából fontos. Ha van húsz különféle kitalált lényed, de a történetedben csak tízet vonultatsz fel, a többit kár említeni, majd egy másik történetben összekapcsolódnak a mostanival. A valóság embere sem járja be a Föld minden négyzetméterét, még a világutazók is csak nagy vonalakban.

Persze lehet, hogy néhány nélkülözhetetlen infó szükséges a legelején, ami indokolja egy prológus megírását, de minél rövidebb, annál jobb, az olvasót a történet ragadja meg, nem a körülmények. A különleges erők szabálya ráér amikor használni kezdik őket, izgalmasabb, ha először még a meglepetés erejével hat, aztán idővel kiderül a szabályszerűsége, ha egyáltalán kiderül (persze ha ezzel oldják meg a fő konfliktust, akkor ne maradjon homályban, különben "deus ex machina" hatása lesz).

2015. dec. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!