Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Volt már olyan író, költő...

Volt már olyan író, költő akivel első olvasáskor "szerelembe estél"?

Figyelt kérdés
Elolvastál tőle egy művet, és onnantól kezdve kb mindent, amit csak ő írt vagy ilyesmi ?:)
2016. jan. 5. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Neil Gaiman... Viszonylag rövid idő után el is kezdtem férjemként utalni rá (:D) Anne Rice pedig mostanában megpályázta a feleség címet..
2016. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Áprily Lajos

Dsida Jenő

Jorge Amado

Diana Wynne Jones

2016. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kedvenc íróm van minden stílusban, de aki "első olvasásra szerelem volt", az Csáth Géza.


Sosem felejtem el, 12.es voltam gimiben, egy unalmas irodalom óra volt, én lapozgattam az irodalom könyvet, előtte sohasem hallottam Csáthról, és az irodalom könyv vége felé benne volt ő is a tananyagban, igaz, sajnos elég röviden, egy fél oldal életrajz, meg 2-3 novella. Elolvastam az életrajzát, és azonnal megfogott, ahogy hazaértem a neten rákerestem, utána megszereztem egy csomó könyvét, szerintem már nem nagyon van olyan, amit nem olvastam tőle el, a naplóit, a novelláit, az orvosi tanulmányait, a zenekritikáit stb. legalább 3x olvastam már tőle mindent. A legnagyobb, legokosabb valaha élt magyar embernek tartom minden téren (orvoslás, pszichiátria, prózaírás, zenekritika stb.) Csak el kell olvasni tőle az Egy elmebeteg nő naplóját, és kiderül belőle, hogy mekkora koponya volt ő, az "elmebeteg elmeorvos". Szörnyen szomorúnak tartom, hogy az iskolai oktatásban kb soha meg sem említik a nevét. Ha nem halt volna meg olyan fiatalon és úgy ahogy, akkor az összes valaha élt magyar írót megszégyenítő életműve lenne. De sajnos ő egy kevésbé elismert pont.

2016. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

állatbolond lévén ilyen "szerelemíró" nálam Gerald Durrel és James Herriot


valamint: Mark Twain, Terry Goodkind és Moliére

2016. jan. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Peter S. Beagle
2016. jan. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pl.:

Diana Wynne Jones

Terry Pratchett

Mark Lawrence

2016. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kurt Vonnegut
2016. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Stephen King


Szerelem első olvasásra. <3

2016. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Erich Maria Remarque és F. M. Dosztojevszkij
2016. jan. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
József Attila
2016. jan. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!