Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van annak esélye, hogy találja...

Van annak esélye, hogy találjak minőségi, gimnáziumban játszódó regényt?

Figyelt kérdés

És itt nem az SzJG-re, a Hűvösvölgyi sulira, meg ezekre gondolok.

Érdekelne egy olyan történet, ami a tényleges gimnáziumi létről szól, nem egy high school musical, hanem inkább a belső világ fejlődéséről szól. Nem feltétlen kell, hogy romantikus legyen, inkább a főszereplő személyiségfejlődése lehetne a középpontban, legyen ez akár a világkép, szexuális irányultság, álmok és stílusok megtalálása.

Nem ismerek ilyen könyveket, mondjuk idáig nem is nagyon kerestem, mert amit olvastam gimiregényt (Szent Johanna, 11 évesen), az borzalmas volt, és most inkább krimikben és fantasykben utazok. Mégis, jó lenne ha lenne valami ilyesmi.


16/L



2016. jan. 28. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Minőségi gimnáziumban játszódó könyvek nincsenek. Csak azok a szennyek, amiket említettél.
2016. jan. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kár. Pedig szerintem a gimnáziumi élet, túl a „helyes sötét hajú, kék szemű srác, akibe belezúgtam”-sémán nagyon izgalmas. Ez az egyik legnagyobb változási időszak az ember életében, amikor próbálja megtalálni magát, és nagyon érdekelne, hogy ezt más hogyan éli meg.
2016. jan. 28. 14:26
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nem próbáltad még, szerintem olvass bele Kemény Zsófi: Én még sosem c. könyvébe.


Szerintem klasszisokkal igényesebb, mint az SzJG. Van hibája ennek is, de a kívánságlistád alapján mégis eszembe jutott ez a regény.


Nem elsősorban a gimnáziumi életről szól, inkább a három, 17-18 éves főszereplő monológjai alapján bontakozik a történet. Romantika van benne, de nem csöpög. Útkeresés, stíluskeresés is. Nem kimondottan könnyed hangulatú.

A néhány banális helyzet ill. megoldás ellenére szerintem egy próbát megér, hátha tetszene.

2016. jan. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt elkezdtem olvasni, még nyáron, az első 100 oldalig jutottam, körülbelül. Nem igazán fogott meg valamiért, lehet, hogy a megfogalmazás, lehet, hogy a számomra elképzelhetetlen élethelyzetek miatt, nem tudom. Lehet, hogy majd egy későbbi alkalommal újra megpróbálom. :)
2016. jan. 28. 17:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Ottlik Géza: Iskola a határon
2016. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A "Légy jó mindhalálig" könyvet olvastad? Vagy a "Nicky és a szerelem", ne tévesszen meg a cím,nem szerelmes regény.
2016. jan. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek nagyon nincs igaza. Ott van pl Salinger- Zabhegyező , ami kicsit se szenny olvasmány és nem is tucat tini könyv. C. S. Lewis írt egy önéletrajzi regényt amikor diák volt, sajnos nem találom mi a címe. Hogy könnyedebb olvasmányt is ajánljak Abraham Rodriguez- Füves könyv.
2016. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amit kifelejtettem az a Márai Sándor - Zendülők című regénye.
2016. jan. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

(A Légy jó mindhalálig-ot olvastam :) )

2016. jan. 29. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!