Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok? Befagyasztja a...

Mit gondoltok? Befagyasztja a keskenytenger egy részét az író?

Figyelt kérdés

Megkerülik a falat a mások és simán átsétálnak a falon túlra emellett Essosra is. Szerintetek? :-)

Nem kell it falat bontani. Elég ha megvárják a kemény telet.



2016. febr. 3. 01:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Essos lehet már túlzás. De a fal menti vizek megfagyásában komolyan reménykedem. Ott sekély a víz. Az idő is elég hideg hozzá. Ha nem akadályozza a Golf áramlathoz hasonló melegvízáramlás bőven lehetségesnek tartom. Ti mit gondoltok róla?
2016. febr. 3. 01:51
 2/7 anonim ***** válasza:

Ott nem hiszem, hogy át tudnak jönni. A Fal nem feltétlenül fizikai akadály, hanem mágikus. A Falat is be tudnák venni, ha nem védené varázslat. Csak azt kell megtörniük.


Amúgy a Keskeny tenger végülis befagyhat. Ha Dany a dothrakiakat át akarja vinni Westerosra, akkor "útra" van szüksége. A dothrakiak vízen nem kelnek át. Ha befagyna, akkor eléggé könnyű dolguk lenne, már ha ezt annak lehet nevezni. xD


Viszont ekkora mennyiségű vizet csak jégsárkány tud megfagyasztani. Legalábbis a világkönyvben azt írták, hogy képes volt rá.

(Egy tenger csak úgy magától a téltől nem fagy meg.)

2016. febr. 3. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*Ahol ők vannak, az már tényleg nagyon Észak. Odáig már nem ér ki a Keskeny tenger. Braavos, ami Essos egyik legészakibb városa, az kb. a Völggyel helyezkedik el párhuzamosan.

[link]


Tehát csak "délen" tudnának hidat építeni a fagyasztással.

2016. febr. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A Világkönyv melyik részében írnak a jégsárkány ezen képességéről? Megvan a könyv,de csak néhány részét olvastam,ami épp érdekelt. Nem az egészet. Így nem találkoztam vvele,vagy csak elfeledtem felületes olvasás közben. :-)


Azt olvastam a tengervíz 2,5-3,5 méter mélyen is képes megfagyni. Előbb jégkásás lesz a víz. A jégkásák jégtáblákká fagynak. A jégtáblák pedig összefüggő jégtakarót alkotnak. Annál mélyeben nem fagy,mert szigetelőréteget alkot. A jegestengert most is többtízezer négyzetkilóméteren fagyott jégtakaró borítja. A legjobb jégtörőink sem képesek áttörni azért nincs oroszország felett hajózási útvonal még.


[link]

[link]


Azovi tenger:

[link]


Kaszpi tenger északi öble:

[link]


Bulgáriában befagyott a Duna,Romániában a Tengerpart egy része.

[link]


Odesszában is Befagyott a tenger. Úgy nyikorog,mintha fúrnák,pedig csak mozog:

[link]

[link]


Ez is Odessza. Jól látni hogy hullámzanak a jégtömbök:

https://www.youtube.com/watch?v=W8ZgNsTh4Vs


Ez pedig Amerika. Kihömpölyög a jég a partra:

https://www.youtube.com/watch?v=3UIDAu0axE4

2016. febr. 3. 15:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen valahol az északi részben írnak róla, a Falon túli fejezetknél.

A Kannibál öbölnél.


Cannibal Bay is a legendary place said by sailors to lie somewhere in the Shivering Sea. It is said that ships enter Cannibal Bay only to find themselves trapped forever as the sea freezes behind them. Legend also claims some of the thousand ships entombed there are inhabited by the descendants of the original crews, who survive by feasting on the flesh of the newly trapped sailors.

Maester Margate has suggested that the tales of Cannibal Bay may be explained as distorted reports of ice dragon activity

Another myth speaks of ice dragons, far larger than the dragons of Valyria, said to be made of living ice, with eyes of pale blue crystal, vast translucent wings, and breath of cold.


Ezeket találtam a neten.


Ezek inkább elzárt részek, a Kaszpi tenger meg inkább tó már. De a kásás megfagyás, az akkor sem igazi befagyás. Arra nem lehet csak úgy rásétálni.

Ott mellettük meg nyílt óceán van azért.

2016. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Olvasom is. :-)

Na majd meglátjuk mit kezd a főnök a következő könyvekkel.

Am különbség van a tenger és az óceánok között. A tengerek sekélyebbek. Így hullámok is kisebbek. A sekély vizek könnyebben befagynak.

A partmente amúgy is sekély. No majd meglátjuk! Én bízom benne,hogy lesz ilyen. :-)

2016. febr. 4. 06:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem,hogy addig elfog húzódni az igazi tél. És azt is kétlem, hogy a Mások a végső, teljesen gonosz, csúnya főellenségek lennének.
2016. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!