Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen történelmi regényeket...

Milyen történelmi regényeket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Szeretnék elolvasni valami jó kis történelmi regényt. Van tippetek? Örülnék neki, ha igaz történet lenne, és/vagy szerepelne benne 1-2 "híresebb" karakter, király, bár ezek nem olyan fontosak. Lehet magyar és egyéb európai vagy amerikai is.

2016. febr. 4. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elsőként ezek ugrottak be. Eléggé eltérő korok, eltérő témák, de hátha találsz számodra is érdekeset:


Kodolányi János: A vas fiai (mohácsi csata körüli idők)

Kodolányi J.: Julianus barát

Kodolányi J.: Én vagyok (Jézus kora)


V. G. Jan: Dzsingisz kán / Batu kán / Tatárjárás


Umberto Eco: A rózsa neve (középkor)


Leon Uris: Armageddon (2. vh. utáni Berlin)

2016. febr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Philippa Gregory- Tudorok sorozat, Rózsák háborúja sorozat. Az írónő történész is egyben, ezért a regényei történelmileg korrektek, emellett nagyon olvasmányosak.


Robert Merle-Francia história sorozat

Robert Merle-Mesterségem a halál

Collen McCullough-Róma sorozat

Christian Jacq-Ramszesz sorozat

Leon Uris-Exodus

Leon Uris-Mila 18

Robert Graves- Én, Claudius, Claudius, az Isten

Hilary Mantel-Farkasbőrben, Holtaknak menete

Henryk Sienkiewicz-Quo Vadis

Révay József-Égi jel

Maurice Druon-Elátkozott királyok sorozat

Bán Mór-Hunyadi sorozat

Steven Saylor-Róma, A birodalom

Lev Tolsztoj-Háború és béke (nagyon jó könyv, csak sokan megijednek tőle)

Mika Waltari-Az emberiség ellenségei

2016. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Titusztitusz ***** válasza:
100%
Szia...Szerezd be Passuth László műveit...Szinte minden regénye történelmi regény, igényes, és korhű...És szinte minden esetben egy-egy jelentős történelmi személyiségröl szólnak a művei, és nem 1-2 száz oldalasak a könyvei...Nekem megvan az összes regénye, mivel egyik kedvenc szerzőm, most nem írom ide a címlistát, mivel kicsit hosszú lenne, de a wikipédián megtalálhatod szerintem az összes művét felsorolva...És ezen regények közzül bármelyiket választhatod akár csak véletlenszerűen kiválasztva is, mivel a szerző egész munkássága pont az a kategória, amit te keresel...
2016. febr. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!