Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek melyik a jobb?...

Szerintetek melyik a jobb? Előbb elolvasni a könyvet, majd utána a filmet, vagy épp fordítva: előbb megnézni a filmet és utána elolvasni a könyvet amit megfilmesítettek?

Figyelt kérdés
2016. febr. 5. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Első. Bár utána sokszor csalódás a film. Viszont a fordított eset azért problémás, mert a film sokszor lelő alapvető spoilereket (még ha amúgy nem is hűek a könyvhöz teljesen), így hiába minőségibb élmény a könyv, a filmből szerzett előzetes tudás ront rajta.

Szóval szerintem előbb a könyv, utána a film, mert így a könyv nem veszt a minőségéből. Nagyon kevés olyan film van , ami jobb volna, mint a könyv amiből készült. De olyan sincs túl sok, ami egyformán jó vele.

2016. febr. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Titusztitusz ***** válasza:
62%
Előbb elolvasni a könyvet...(Igaz, utána már nemsok értelme van megnézni a könyvböl készült filmet, vagy legalábbis én már tanultam rengeteg ilyen esetböl...És még sohase volt dolgom olyan megfilmesített regénnyel, ami akárcsak nagyvonalakban is vissza tudta volna adni a regény hangulatát-mondandóját...Nemis értem én azt, hogy mi a csuda értelme van annak, ha "megfilmesítenek" egy-egy regényt-könyvet? Leszámítva persze a profitérdekeket-reményeket...)
2016. febr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezen sokat gondolkoztam már, de tapasztalataim alapján inkább előbb a film, aztán a könyv. A film sokszor nem teljes, a könyv pedig kibont rengeteg olyan részletet, amelyről szó sem esett addig. A látottak miatt pedig már alapvetően egy keretbe helyeződik az egész, így jobban lehet koncentrálni a mögöttes tartalomra.
2016. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Könyv előbb. Így elképzelheted a karaktereket meg minden mást is, ami szerintem irtó nagy plusz és elveszik ha már láttad a filmet mert akkor automatikusan a színészekkel képzeled el. Én szeretem csak azért megnézni az ilyen filmeket, hogy lássam a rendező hogy képzelte el a világot, milyen lett az összkép, mennyire adja vissza a hangulatot. Szerintem így élvezetes mindkettő, viszont fordítva max a film lenne igazán jó. Viszont azok a filmek amik könyvek alapján készültek általában nem túl kiemelkedőek mint film, szóval mindenképp megéri elolvasni a könyvet előbb.
2016. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel ezt a kérdést, mert a film megnézése után tudtam meg, hogy amúgy az a film egy könyv alapján készült :). Nemrég megvettem a könyvet is és el is fogom olvasni, csak gondoltam előbb kíváncsiságból előbb megkérdezem ezt :)
2016. febr. 5. 18:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Eddigi tapasztalataim alapján, ha a filmet láttam előbb, és tetszett, akkor könyvben elolvasva talán még jobban tetszett a történet, de megmaradt a film kedvelése is.

Ha előbb olvastam, akkor általában nagy csalódás lett a film.

Olyan még nem volt, hogy könyv után tetszett volna a belőle készült film, de filmen látva előbb, el tudtam fogadni önálló történetnek mindkét feldolgozást.

2016. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én általában szeretem a spoilereket, így azt is, hogy éppen milyen könyvet akarok megnézni. Az Egy gésa emlékiratain kívül az összes megfilmesített változatát megnéztem előbb azoknak a könyveknek, amiket elolvastam.

Nekem nem volt ezzel problémám, csak pont az Egy gésa emlékiratainál alakdtam ki, hogy mennyire más.

2016. febr. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!