Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az irodalom szeretete tényleg...

Az irodalom szeretete tényleg ciki egy fiúnak/fiatal férfinek?

Figyelt kérdés

Mintha (elnézéstaszóértnemakaroksenkitmegbántaninemvagyokhomofób) b*zisnak tartanák. Néha elolvasnak egy-két Stephen Kinget, vagy Ken Follett-et, esetleg a Star Wars-ot és a Harry Pottert, de amúgy nem nagyon forgatnak a kezükben szépirodalmi könyveket. Nem azt mondom, hogy Jane Austen-t, vagy Bronte-t olvassanak (pedig azok is jók), de ott van Hemingway vagy Dickens, akik szerintem "unisex" írók. Vagy Kertész Imre Sorstalansága sem egy tipikus lányregény :D

Ha valamelyikük színházba megy (általában a barátnőjük miatt), többnyire nem tetszik nekik a darab, ha "nem volt benne poén".


2016. febr. 13. 08:26
 1/10 anonim válasza:
Szerintem nem ciki. Egyébként nekem is van olyan fiúbarátom aki szereti az irodalmat.
2016. febr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az apám (bár ő már hatvanas) nyugdíjas könyvelő, és a kedvencei Rejtő Jenő, Arthur Miller, P. G. Woodhouse, és Agatha Christie.
2016. febr. 13. 08:37
 3/10 A kérdező kommentje:
Amúgy itt most nem arról beszélek, hogy valakit nem érdekel az irodalom. Engem se érdekel a sport, se az X-Men, se a fizika, se a biosz, de nem azért, mert "nőietlennek és cikinek" tartom. Egyszerűen nem az én világom. Elismerek és csodálok mindenkit, aki szereti, de én nem szeretem.
2016. febr. 13. 08:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Környezetedben lehet, hogy "cikinek" számít, érettebb/műveltebb/intelligensebb környezetben pedig egyértelműen nem.

A kérdésedre nincs igen, vagy nem válasz.

2016. febr. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem ciki, sőt értelmes dolog.
2016. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A mai fiataloknak - 90%-ának - teljesen groteszk a világképe. A fiúkat kiemelve, ők olyan dolgokat csinálnak/hordanak/viselkednek, amire tíz évvel ezelőtt még bátran lehetett volna mondani, hogy b*zis. Ma már ez az átlag.


Az irodalom szeretetével pedig az a helyzet, hogy ahhoz egy bizonyos fokú műveltség kell. Ez pedig nagyon nincs jelen náluk. Nem akarják bővíteni a világképüket, megelégszenek azzal, ha minden héten bebaszhatnak és a legdivatosabb ruhákban járkálhatnak - ami inkább illene lányokra semmint fiúkra -, kezükben a legújabb iPhone-nal.

Ettől a sémától ha ma eltérsz, tehát mondjuk rendszeresen olvasol, olyan íróktól, akikről életükben nem hallottak, akkor előfordulhat, hogy megbélyegeznek, esetleg b*zinak hívnak.


Változik a világ, ezzel együtt kell élni.

2016. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy milyen körökben mozogsz. A nagy többségnek általában közömbös a téma, viszont sajnos tényleg jelen van egy réteg, akik lenézik az olyan férfiakat, akik olvasnak, mert az olvasás "feminin" elfoglaltságnak számít... Persze ez hülyeség, de nyugtasson a tudat, hogy csak az alja emberek gondolkoznak így, azokkal meg nem kell foglalkozni.
2016. febr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még ha csak arról lenne szó, hogy az "alja" emberek gondolkodnak így, akik épp hogy elvégezték a nyolcadik osztályt, és/vagy szakmunkásba jártak (nem azért, mert oda akartak menni, hanem mert sehova máshova nem vették fel őket) De én egyetemistákról, főiskolásokról beszélek. Meg olyanokról, akiknek 200.000. ft felett kezdődik a nettó fizetésük, pedig csak 3-4 éve dolgoznak.
2016. febr. 14. 07:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Azok idióták, ez egyértelmű. Nem kell velük foglalkozni :)
2016. febr. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fontos a személyiség stb,de részben már el lennék varázsolva,ha egy fiú szépirodalmat olvasna. :D Egyáltalán nem ciki,mindig is lesz ilyen aki szerint az,sőt,olyan is aki szerint az olvasás ciki,de nem kell vele foglalkozni.
2016. aug. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!