Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok olyan horror és...

Ajánlanátok olyan horror és thriller könyveket amelyek története elgondolkodtató, meghökkentő és nem elsősorban a hatásvadászatról szól?

Figyelt kérdés

Leginkább olyan könyveket keresek, amelynek a története életszagú, fontos a szereplők lelkivilága, jellemfejlődése, és ne az erőszakra legyen kiélezve. Tehát nem kifejezetten ponyva, de közben meg nagyon lehessen izgulni a sztorin.


Köszönöm


2010. márc. 30. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Alexander Stuart: The War Zone (film is készült belőle Tim Roth rendezésében; annak a magyar címe Hadszíntér, a könyvet nem néztem, hogy van-e magyar fordításban. Zseniális, de sokkoló mű. Fizikai erőszak szinte nulla. A történetről nem tudnék úgy írni, hogy ne lőjek le semmit, neked is javaslom, hogy ha érdekel, ne nézz utána a neten és ne olvasd el a fülszöveget. Úgy az igazi ez, ha nem tudod mire számíts.)


Iain Banks: A darázsgyár (ebben van erőszak és gyomorforgató jelenetek, de nem öncélú és nem hatásvadász. Amúgy beteg és elvetemült. Enyhébb spoilerek - azaz ha már most érdekel, ne olvass tovább: a főhős szemszögéből nézünk mindent, aki egyébként közel teljesen őrült - nem részletezem - mégis az ő kifordult és elborult látásmódjával nézve be kell látni, hogy van logika mindenben, amit csak tesz és gondol. Az apjával él, aki egy kiöregedett hippi, illetve van még egy még nála is őrültebb bátyja, aki elvileg a zárt osztályon van épp. Ez az alapállás. Innen bontakozik tovább egy beteg, elborult, morbid humorral átitatott zsenialitás, olyan falszaggató csattanóval a végén, hogy én csak magam elé meredve bámultam a végén.)

2010. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Stephen King:Mobil(technikai vívmányok veszélye az emberiségre=zsííííííííííííír)

George Orwell:1984(futurista jövő kép=kirááály)

Jerome D. Salinger:Zabhegyező(én magamra ismertem benne,de szerintem sokan így voltak ezzel:))

Stanislaw Lem:Solaris(kérdésem:Te mit tennél?)

Joseph D'Lacey:Hús(pályakezdő író,de nekem tetszett)

2010. ápr. 2. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni:

-James Dashner:

•Az útvesztő

•Tűzpróba

•Halálkúra

•Halálparancs(előzménykönyv)


Igaz ezek disztópikus könyvek, de én végigizgultam az egész sorozatot, szóval csak ajánlani tudom.

2017. okt. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Justin Cronin:

-szabadulás

-tizenkettek

-the city of mirrors - tükrök városa

(egyenlőre senki sem tudja mikor lesz

magyarra lefordítva:'( )

2017. okt. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!