Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy dolgoztátok föl magatokba...

Hogy dolgoztátok föl magatokban Orwell 1984 c. regényét?

Figyelt kérdés

Már vagy fél éve olvastam a regényt de még mindig a fejemben motoszkál egy gondolat .

Valóban lehet ennyire tehetetlen az ember az elnyomással szemben ? Valóban én is a kínzások hatására megtudnám szeretni Nagy Testvért ?! Akár még a családomról/szerelmemről is lemondanék csak hogy nekem ne fájjon a kínzás ? Ennyire átlehet nevelni az embert ?!


Ezzel a gondolattal nem tudok megbirkózni és ha elfogadom akkor pedig egy szar tehetetlen embernek érzem magam akinek nincs tartása , mert úgy érzem én is megszeretném a Nagy Testvért és még képes is lennék lemondani szerelmemről csak hogy menekülje !


Mindannyian ilyenek vagyunk ? Egyszerűen nem akarom elhinni ! Testem minden porcikája tiltakozik ... de legbelül érzem hogy hiába én is behódolnék és megszeretném a nagy testvért !


Erre a következtetésre jutva egy szar embernek érzem magam ... és folyton azon rágódom mit kellett volna másképp tennie Winstonnak ... egyáltalán tehetett volna valamit ? Van menekülés egy ilyen helyzetből ?


2016. márc. 15. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nézz körül!

Szerencsére azért még távol vagyunk ettől, de ha megnézed, az ország fele rajong egy olyan kormányért, aki ahol tud, megkeseríti a polgárok életét. Kiszúrtak már a betegekkel, a tanulókkal, az orvosokkal, a trafikosokkal, szinte mindenkivel, stb, mégis milliók támogatják.

De ha durvább dolgot akarsz látni: Hitler, Sztálin. Genya alakok voltak, mégis szívből rajongtak érte az emberek.


A tehetetlenség, kétségbeesés sokmindent kihozhat az emberből. Bár én szeretni nem tudnék olyasvalakit/valamit, aki/ami alapvetően rossz, de a szükség nagy út, az ember a túlélés érdekében sokat el tud tűrni.

2016. márc. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A könyv arra a szomorú tényre hívja fel a figyelmet, hogy nem születik mindenki hősnek, bár szeretnénk hinni magunkról, hogy azok vagyunk. A valós szituációban az emberek nagy százaléka meghátrálna. Nem vagyunk tökéletesek, de harcolni lehet érte. Winston végül behódolt, sikerült őt megtörni, viszont így is kiemelkedik a tömegből, hiszen egy ideig különb tudott lenni a szürke tömegnél.
2016. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!