Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az SZJG végén Reni kibékül...

Az SZJG végén Reni kibékül Vladárral? Nekem nagyon úgy tűnt.

Figyelt kérdés

"A csengetésre estünk be a terembe, én pedig, csütörtök lévén, gyorsan a helyemre slisszoltam, és széles vigyorral

vártam, hogy belépjen az ajtón ő. Az utánozhatatlan, a kegyetlen, a vérszomjas, egyenesen a pokolból...

dammdammdammdamm.

– Jó reggelt – csukta be maga mögött az ajtót Vladár.

– Jó reggelt – integettem mosolyogva. A tanár lecsapta a naplót az asztalra, és a homlokát vakargatva gondolkozott.

 – Rentainak mi baja? – kérdezte körbe a társaságot.

– Én azt hiszem – turkált Ricsi egy tollal a hajában –, hogy ma érzékeny búcsút vehetnek egymástól.

 – Valóban? Ma vagyok utoljára nálatok? – döbbent meg Vladár, és a biztonság kedvéért kinyitotta a naplót,

hogy ellenőrizze. – Nos, úgy tűnik, igen. Hivatalosan a mai az utolsó óránk együtt. Ha szeretnétek, lemehettek az

udvarra, vagy bekapcsolhatjátok a tévét... – ajánlotta fel. Na, ismerem ezt, a tipikus év végi „jó fej tanár vagyok” álca.

Hol lehet ez a lazaság év közben? Biztosan titkolják.

– Na, zúzzunk le az udvarra – tápászkodott fel Zsolti.

– Azért, mielőtt így megindulnátok – kért egy kis figyelmet a tanár –, szeretném, ha mondanátok pár szót az elmúlt

négy évről. Ez mégiscsak egy búcsúóra – mosolygott Vladár, és a többiek simán bevették. De én nem. Túl jól ismerem

már ezt a mosolyt. Szinte éreztem, mi következik. – Rentai, megtennéd, hogy az osztály nevében mondasz egy

beszédet? – vigyorgott bele a képembe. Ugyan, nem lepődtem meg, már akkor készültem felállni, amikor még ki sem

mondta a nevem.

 – Hogyne – térdeltem fel fél lábbal a székemre.

– Talán úgy, mintha nem egy csehóban lennél – förmedt rám mérgesen.

 – Elnézést – motyogtam, és az elmúlt években annyiszor kértem tőle bocsánatot, hogy az agyam már csak

Vladár „bocsánatot kell kérnem tőle" Ervinnek raktározta el a nevét. Letettem a lábam, és kihúztam magam,

miközben a többiek mind visszatartott röhögéssel és halk pisszegésekkel várták, hogy mi lesz. – Tudom, a tanár úrral

ez az utolsó óránk, így ez az utolsó alkalom, hogy olyat mondjak, ami miatt leküldhet az igazgatóiba, de azt hiszem,

szándékosan semmi ilyet nem tudnék mondani. Az elmúlt években úgyis mindig véletlenül keveredtem bajba, egyik

félreértést a másik követte, talán emiatt vált kissé felhőssé a kapcsolatunk – mosolyodtam el. – Illetve még a

rajztehetségem is közrejátszott – tettem hozzá gyorsan.

 Az egész osztály engem nézett, Vladár pedig nekidőlt a táblának, és felvont szemöldökkel hallgatott.

 – Valahogy éreztem, hogy ha lesz búcsúbeszéd társadalomismereten, akkor azt én mondom majd, mégsem

készültem rá, úgyhogy rögtönözni fogok. Amúgy is elmarad a személyes balhém, amiben viszont a tanár úr érintett

lett volna, de remélem, ez jobban sikerül, mint egy dal eléneklése... – hadartam, a többiek pedig felröhögtek. Vladár

ezt a részét nem igazán értette, de azért figyelmesen hallgatott. – Tulajdonképpen, azt hiszem, minden diáknak van

egy olyan tanára, akivel kevésbé jön ki jól, és akire négy évig úgy gondolhat, hogy majd az utolsó pillanatban jól

megmond neki mindent, mert akkor már nincsenek következményei. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy az elmúlt

év csütörtökjei alkalmával nem lett volna mit mondanom, és volt, hogy elhittem, majd mindennek a végén

egyszerűen kimondom. De ez nem így van. Mert a legvégén az ember már nem is látja olyan drasztikusan a

dolgokat. Pont tegnap nézegettem át a régi fényképeket, sok készült például a rajzaimról is, és nem bírtam megállni

nevetés nélkül. Rettentően bénák lettek, csoda, hogy átcsúsztam kettessel. – Vladár kissé megenyhült arccal bólintott.

– A rajzórák után pedig következett az etika, amikor viszont már nem tudtam kitörni a peches szerepből, benne

ragadtam, így bármit mondtam vagy tettem, csak rosszul sülhetett el. Visszagondolva ez is sokkal szórakoztatóbb,

mint amikor átéltem, és igazából ehhez sincs hozzáfűznivalóm, csak annyi, hogy sajnálom, amiért sokszor

kiborítottam – tártam szét a karom. – Nem volt szándékos. Azonban bármilyen is volt a tanár úrral a kapcsolatom,

akármennyire is sötétnek láttam néha, és bár a Harry Pottereket soha nem fogom tudni úgy nézni, hogy ne önt

lássam Piton professzor szerepében, nem felejtem el, hogy segített, amikor elakadtam, átengedett, amikor esélyem

sem volt, és megmutatta az irányt, amikor nem tudtam, hova felvételizzek. És sokat gondolkoztam, mikor lesz

alkalmam ezt elmondani, vagy hogy lesz-e egyáltalán, de úgy érzem, most van rá lehetőségem, úgyhogy szeretném

megköszönni, hogy Párizsban tanulhatok tovább, mert tudom, hogy az ösztöndíjprogramban való részvételemről

Borrel igazgató úron és Máday igazgatóhelyettes asszonyon kívül még a tanár úr volt az, aki dönthetett. És vagy

annyira nem kedvel, hogy inkább elküld Párizsba, csak hogy messze legyek – tűnődtem, és a többiek nevetése miatt

hangosabban folytattam – vagy egyszerűen csak nem is volt olyan rossz a kapcsolatunk – fejeztem be. Olyan csönd

lett az osztályban, hogy egy gombostű leejtése is fülsiketítő zajjal járt volna.

 – Nos – vakargatta meg az állát a tanár. – Nem egészen ilyen beszédre számítottam.

 – Tudom. Még ezt is elrontom – nevettem fel.

 – Rentai! Mit mondhatnék? Te voltál a legidegesítőbb diákom.

 – Köszönöm – mosolyodtam el büszkén.

– Ez csak az igazság – vonta meg a vállát, és ekkor megtört a jég. Vladár elmosolyodott. – Menjetek le az udvarra –

szólt körbe, és miközben a többiek kiviharzottak a teremből (nem kellett kétszer mondani), én felkaptam a táskám,

és előrementem"



2016. ápr. 10. 13:46
 1/2 ciccca baba ***** válasza:
Szerintem inkább csak megbékéltek egymással :) hiszen elvileg már soha többé nem látják egymást
2016. ápr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szerintem csak megnyugodtak, hogy nem látják többé egymást... vannak emberek, akiket egészen megkedvelsz, ha tudod, hogy soha többé nem látod :D tényleg nem szerenádozik neki? affranc, pedig azt vártam (mondjuk nem néztem ki Reniből, hogy megteszi). a pitonos hasonlat jó :D
2016. ápr. 13. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!