Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca, a könyv vagy a...

Trónok harca, a könyv vagy a sorozat a jobb?

Figyelt kérdés
2016. máj. 8. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a könyveket szeretem jobban, mert vacak az arcmemóriám. Először a sorozatot kezdtem el nézni és egyszerűen nem tudtam követni, hogy ki kicsoda és ki kivel van. Ez lehet, hogy az én butaságom, de a hatalmas térbeli ugrásokat (egyik szálról a másikra) nem vettem észre és összefolytak a dolgok, így nem tudtam, ki kivel van.

Másrészt nekem pont az tetszik, hogy részletekbe menően ki van dolgozva minden. Ebből nem minden került be a sorozatba (pl. Robert's Rebellion).

2016. máj. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a könyv a jobb. A sorozat megvalósítása nem tetszik.
2016. máj. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a könyv. Úgy mint minden adaptáció esetében.

Ha a könyv egy jéghegy, akkor a sorozat csak a csúcsa. A sorozatban rengeteg dolgot kihagytak, sokat megváltoztattak, vannak benne logikai bakik, kb. a karakterek 5%-a szerepel a sorozatban, nincsenek visszaemlékezések (kivéve egy Cersei visszaemlékezés, és ebben az évadban Bran lát majd ezt-azt).

Tehátegyértelműen a könyv.

2016. máj. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Ha a könyvek kategóriában teszed fel a kérdést, nyilván a könyvre fognak voksolni... A sorozatfanok ritkán néznek ide. Én is csak egy kivétel vagyok. :]
2016. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%
A könyv sztori fényévekkel jobb, mivel egy könyv. Egy tv-műsorba nem kell elképzelni dolgokat, meg leírni, hogy mi hogy néz ki, ennyivel is rövidebb a sztori, mivel a pofádba nyomják, de rühellem azokat akik nem képesek megérteni, hogy nem lehet ugyan az a kettő. A 3. könyvig úgy ahogy sikerült, bár addig is bazisok szereplő jelenik meg benne akiket képtelenség vászonra vinni, hogy senki se panaszkodjon. Azzal, hogy az író kettéválasztotta a 3. kötet után a sztorit azzal meg lehetetlen küldetést adott a rendezőknek, mivel ha azt vesszük, 1600-1800 oldalas könyvet(a kettő együtt) kéne vászonra vinni úgy, hogy egy évadon belül elérjék a csúcspontokat. Úgyhogy a sorozat egy leegyszerűsített verzió. A motivációk és a karaktersorsok nagyjábol ugyan azok. Ennyi a hasonlóság.
2016. máj. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!