Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Pszichológiai könyvek?

Pszichológiai könyvek?

Figyelt kérdés
Szeretnék minél többet tudni a pszichológiáról. Tudnátok ajánlani ezzel kapcsolatban könyveket?
2016. jún. 2. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Általános pszichológiai könyvekre gondolsz, vagy önfejlesztőre inkább?
2016. jún. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bármire fogékony vagyok. Más emberek kiismerése és manipuláció is érdekel illetve "filozófiaibb" pszichológia. Sajnos ezt nem tudom, hogy hívják.
2016. jún. 2. 22:26
 3/7 A kérdező kommentje:

A lélek megbetegedése. Például hogyan alakul ki depresszió, szorongás, önértékelési zavar stb. És hogy hogyan lehet javítani rajta (pszichológusok pl.)

Tehát olyan könyveket szeretnék, ami tágabb tudást ad át és intellektuálisabb lehetsz tőle az átlagos embertől. Bár ez elég nárcisztikusan hangozhat. De hogy hatalmat szerezz.

2016. jún. 2. 22:29
 4/7 anonim válasza:

Ajánlom neked akkor a: Hazudj ,ha tudsz! könyvet ,az emberi viselkedést mutatja be nem mindennapi szempontból ,illetve a hazugság/átverésekről is sok információt mond ,hogy hogyan kerüld el a lebukást illetve ,hogy nagyobb eséllyel tud észre venni másokon ,ha hazudnak.

Ha pedig az önismeret ,depresszió elkerülése és természetesen egy pici önfejlesztő könyvet keresel akkor A 13 dolgot-Amy Morintól tudom ajánlani :)

2016. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

előző válaszoló nagyon jó példát hozott fel, a Hazudj, ha tudsz tényleg egy remek mű. Egy könnyedebb olvasmánynak tudom ajánlani Almási Kitti Bátran élni könyvét a félelmek/szorongások kapcsán.


Manipulációhoz pedig a Sikerkalauz 1 és 2 Dale Carnegitől. Viszonylag régi könyv, de ma is aktuális. Vagy esetleg az "Ettől lesztek jó vezetők Béláim!" Cservenyák Tamástól, bár ahogy a cím is mondja ez inkább már cég/vállalkozás/projektvezetés, szintén egy könnyedebb dolog, és inkább gyakorlatokat, tanácsokat ad. Nem csak céghez, hanem magaddal kapcsolatban is, elvégre, ha "hatalmat" szeretnél, előbb magad felett kell uralkodnod. :) Egyébként egy teljesen ingyenes könyv, netről letölthető.

2016. jún. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Öhm... Vannak olyan könyvek, amik erotikusok, ugyanakkor pszichológiai megközelítés is van.


Pl. Egy ember elrablása és rabszolgának való eladása... A könyv kitér rá, hogy mit érez az illető, mi játszódik le benne, aztán, hogy miként alakul ki nála a Stockholm-szindróma. (A sötét páros trilógia)


De van olyan is, ami ugyancsak erotikus könyvben található. Ahol a főszereplőnek az intim élete más, mint a legtöbb embernek. Szub hajlamú és elkezd ezzel foglalkozni, keres magának egy Dom-ot. És itt kb. fele-fele arányban van a pszichológiai rész és maga a sztori. (Az engedelmesség naplója)

2016. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Na én tudnék ajánlani neked egy nagyon érdekes könyvet.Igaz itt inkább lelki traumákról,következményekről,vágyakról,álmokról,gondolkodásmódokról szól; mindent leír a fiatal lányok életéről. Nincs olyan,hogy Á vagy B típusú személyiség,egyszerűen az összes végletet kielemzi.

PL:Hova vezet,ha nincs apukád? Mire vagy képes a figyelemért? Küldő/belső elvárások?

Szerintem ez egy nagyon részletes ismertető lenne számodra.

Címe: Dr.Csernus Imre:A nő csajsziknak.

2016. júl. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!