Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen magyar (osnak ható)...

Milyen magyar (osnak ható) férfi neveket találsz szépnek egy könyvben?

Figyelt kérdés

Íráshoz keresek neveket, a népszerűbbeket már felhasználgattam (persze nem egy helyen), ide írom azokat, amiket már ki lehet pipálni. ( női nevekben bővelkedek)


András, Ákos, Alex, Bence, Balázs, Barna, Dávid, Edvárd, Erik, Emil, Ervin, Ezra, Leander, Lauren, Martin, Roland, Kristóf, Krisztián, Kevin, Tibor, Viktor


A magam részéről, ha nincs külön célom vele, nem írnék idegen kultúráról, ezért kellenének a magyar nevek, viszont sok olvasót tudnak zavarni az átlag magyar nevek, ha egy történetben kell látniuk.

Ezért hajlok a nemzetközibb nevek felé, amivel jobban lehet azonosulni, és elég gyakori.

Tehát a koncepció, hogy hasson természetesnek, magyarkodás nélkül legyen magyar, ne legyen kiábrándítóan hétköznapi vagy túl különleges. (persze tudom, amiket felsoroltam, egyik feltételemnek se felelnek meg, de hát hadd legyenek megvalósíthatatlan ideáim hogy lehessen miből lealkudni.:D)

Köszönöm a segítséget!



2016. júl. 24. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Nekem nem csak az átlagos, de az összes magyar, vagy annak hangzó névvel -- nem csak személy -- van bajom. Egszerűen nekem, ha regényről vagy filmről van szó, akkor csak is angol nevek jöhetnek szóba. Mert mint oly sok mindenben ezen a két területen sem jeleskednek a magyarok, így egyáltalán nem hatnak jól.
2016. júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
András, Ákos, Alex, Bence, Balázs, Barna, Dávid, Erik, Ervin, Martin, Roland, Kristóf, Krisztián, Tibor, Viktor oké, a többi gáz. Egyébként nagyban függ a karakter korától, stílusától, személységétől, hogy jól hangzik-e a neve. Például az Ervin passzol a kopaszodó szomszéd bácsihoz, de hülyén hangzik egy tizenkét éves, videójáték függő kiskölyöknek. És ugyanez fordítva igaz a Bencéhez hasonló nevekre. Ha hitelesen szeretnéd elnevezni a karaktereidet, érdemes névadási statisztikákat nézegetni az adott szereplő korához mérten.
2016. júl. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
László, György, Mihály, Miksa, Miklós, Tamás, Alfonz, Kázmér, Károly, Lénárd, Buda, Róbert, Norbert, Zsolt, Izsó, Iván, Zénó, Péter, Pál, Lukács, István, Dezső, Rezső, Regő, Nimród, Hunor, Magor, Balázs, Barnabás, Bálint, Sándor, Nándor, Andor, Antal, Edvin, Endre, Elek, Ernő, Móric, József, Lajos, Alajos, János, Márk, Imre, Ignác
2016. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*Ja meg még a Szeverin jutott most az eszembe meg a Szabolcs, most meg a Xavér még, ja meg Dömötör, Demeter, Ede, Ödön, Jenő (Előző vagyok)
2016. júl. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3.és 4.vagyok,


Medárd, Lipót, Fülöp

2016. júl. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Adalbert, Miklós, Ignác, Domokos, Szilárd, Péter, Richárd, András, Gábor, Zsolt, Dávid
2016. júl. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jakab is jó név még; ja meg Ferenc pl nem tom volt-e még

(vmeik előző válaszolók vagyok még)

2016. júl. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm !:)
2016. szept. 17. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!