Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Konyvet szeretnek irni, ami...

Konyvet szeretnek irni, ami egy gimnazista lany eletet mutatja be, a konyv naplo formaban irodna, amelybe a foszereplo minden nap irni fog. A tortenet folyaman Laura komaba esik, es amnezias lesz. Laura hogy irhatna a naplojat, mikozben komaban van?

Figyelt kérdés

#Konyv-karakter-naploiras-koma-amnezia
2016. aug. 22. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha maradni akarsz valamilyen szinten a valóságnál akkor ha Laura komában van, nem fog naplót írni. Ugyanis a mai tudomány állása szerint nem tudni, hogy a komában fekvő betegek agya miképpen működik. Egyenlőre csak egy test ami semmire sem reagál. Így a könyv hamar véget ér ha már az elején komában lesz.
2016. aug. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

En is igy gondoltam,hogy addig nem ir naplot. De,arra is gondoltam,hogy a legjobb baratnoje irhatna Laura naplojat,amit Lauranak vett,a tortenet szerint a 15.szuletesnapjara.

Es,addig Hédi irhatna a naplojat.

2016. aug. 22. 09:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Így viszont a könyved semmit nem ér. A naplóírás lényege, hogy aki naplót ír az a saját gondolatait, emlékeit, terveit, bánatát, örömét írja le őszintén. Egy barátnő mégis honnan a fenéből tudná mit gondol, mi jár a komás lány fejében? Ne haragudj, de így se füle se farka nem lenne a történetnek. Mert így nem a komás lány hanem a barátnő írná a naplót..Ne erőltesd a könyv írást szerintem
2016. aug. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Melyik lányról szól a napló? Lauráról? Mit lehet írni egy kómásról (naplóban)? Negyvenharmadik napja fekszik, mindenütt csövek állnak ki belőle. :)


Napló nélkül is bevezetheted az olvasót egy kómás lelkiállapotába. A fantáziádra kell hagyatkoznod, esetleg meríthetsz álomélményekből, hogy minél megfoghatatlanabb képet nyújts. Képlékeny világ, amely idővel eltorzítja a lány valósághoz való viszonyulását is, így az amnéziás állapotban írt napló már más lesz, mint a kóma előtti időben. Aztán még ott a kérdés, merre megy, és hol teljesedik ki a történet?


Egy ilyet megírni hitelesen kemény feladat, utána kell járni dolgoknak, csak azt szabad a fantáziára bízni, amiről nem létezik információ. Kezdő íróként inkább érlelgesd a fejedben a könyvet, és próbálkozz rövidebb írásokkal; olvass minél több szépirodalmat.

2016. aug. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vagy írd meg egy kívülálló szemszögéből, hogy ő mit érez, mit gondol. Feleleveníti a régi emlékeket, ír Laura helyzetéről stb.

Vagy van egy hasonló könyv (Ha maradnék) abban úgy írták le, hogy a főszereplő kívülrős látja a dolgokat, amíg a teste kómában fekszik. Úgymon egy köztes helyen van, nem él és nem is halott, de így is mindent lát.

2016. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Szerintem, miután Laura felépült, utána mesélje el, hogy mi történt vele a kóma ideje alatt, hogy miket érzett, emlékszik-e egyáltalán valamire. Aztán megtalálja a naplóját , és hirtelen eszébe juthatna valami. Remélem tudtam segíteni;)
2016. aug. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen,koszonom a segitseget :)

Valaki azt mondta egyszer az otletemre,hogy „Te hulye vagy,jo tortenet,meg minden,de... Ezt komolyan gondolod?”

Akkor, es abban a pillanatban elhataroztam,hogy megvalositom ezt a kisse orolt otletemet,es,ha kell,nem felek segitseget kerni,nem tantorithat el semmi,es senki :)

Koszonom a valaszokat! :)

2016. aug. 26. 07:39
 8/12 anonim ***** válasza:
én most nemrég egy olyat olvastam, hogy valaki nem volt magánál, és akkor az volt leírva amit "látott" vagy hogy mondjam, ami a fejében volt, harmadik személyben. szóval hogy "csak rá tudott gondolni, a lányra akinek a neve egy csillagkép, akit megmentett és meggyógyított, és vissza kell mennie hozzá." stb stb
2016. aug. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mar rengeteg jootlet szuletett,es,mar kezdem osszerakni a tortenetet,es ebben koszonom a segitseget :)

Ha valakinek tamad egy otlete,vagy vlami

2016. aug. 27. 08:28
 10/12 A kérdező kommentje:

*Azt szivesen meghallgatnam,elolvasnam stb. :)

Elnezest,hogy ket kommentet irtam,csak telefonrol nehezebb,de csak egy kicsivel. :)

2016. aug. 27. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!