Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek hogyhogy ez nem...

Kovács Pál kérdése:

Szerintetek hogyhogy ez nem jutott eszébe Voldemortnak? Illetve mi a véleményetek erről az ötletről?

Figyelt kérdés

Azokat kérdezem, akik olvasták a Harry Potter mind a 7 részét. Ugye Voldemort úgy próbálta elérni a hallhatatlanságot, hogy a lelkét horcruxokban próbálta elrejteni. Ugye ezzel csak az a gond, hogy bár maga voldemort hallhatatlanná vált így, de csak addig, amíg megvoltak a horcruxai. De a horcruxok is csak annyira ellenállóak, amennyire a tárgy, amiből a horcrux készült. Persze a legtöbbet átok, meg bűbáj, meg minden egyéb védte, de végső soron mindegyik elpusztítható.

De mit szóltok ehhez: Miért nem csinált Voldemort horcruxot egy FŐNIXBŐL?

Hiszen a főnix mindig újjászületik a hamvaiból, ergo soha nem hal meg, ergo elpusztíthatatlan.

És Voldemort megtehette volna, és még illett is volna rá ez az ötlet, hiszen:

- Tudta, hogy például Dumbledornak volt egy főnixe, amire találhatott volna alkalmat, hogy horcruxxá változtassa (lsd. pl. a hatodik kötetben a visszaemlékezést, amikor tom denem visszatér a roxfortba)

- egy másik horcruxa is állat volt (nagini, a kígyó)

- ez lett volna a legördögibb, leggonoszabb tette: elrejteni a lelkét egy olyan lényben, ami az ellenfelei jelképe, ami szinte a griffendél ház legjellemzőbb lénye, szimbolizálva ezzel, hogy a gonosz belülről bomlaszthatja, mérgezheti a jók ellenállását

- így pl. Fawkes-t, a főnixet is irányíthatta volna, mint ahogy Naginit is, belső infókat szerezve így Dumbledoreról.

Igen tudom, sok az időm. Na, vélemények?


2010. ápr. 20. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Valahogy úgy magyarázta Rowling, hogy védő bűbájt is lehet tenni. Például Harryt is ez védte meg, anyai védelem. Elképzelhető, Dumbledore is így védte le Fawkest, hiába próbálkozott volna vele Voldemort / Tudjukki /.

Mesékben mindig a jó oldal bűvereje az erősebb.

2010. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem egy kicsit gyenge lábon áll, bár nem vagyok jó a mágikus lények biológiájából. De azt hiszem, ha egy főnixet elpusztítanak bármilyen fizikai eszközzel, akkor az nem fog feltámadni. Csak, akkor ha természetes halállal hal, azaz elég...

Szerintem, de lehet, hogy tévedek

2010. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
ja és nem kötekedni akarok, de a griffendél jelképe az oroszlán :)
2010. ápr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1, a gonosz eleve nem fér hozzá a jó dolgokhoz, erre volt nem egy példa a könyvben

2, a madár meghal, ha megölik. csak 500 évente újjászületik

3, azért nem hiszem hogy nagyon számított rá, hogy minden horcruxot elpusztítanak, főleg azt a barlangban lévőt..

2010. ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is : a kérdező nem írta hogy a Griffendél ház jelképe a főnix.

Amúgy meg a 2.részben újjászületett,de a 4. részben berepül Dumbledore elé és eltalálja a gyilkos átok,de nem hal meg csak ugyanúgy meggyullad és fióka lesz.Tehát akkor mégsem lehet megölni.

Amúgy meg szerintem nem jutott eszébe Voldemortnak,de úgy gondolom hogy nem tudott volna horcruxot csinálni.:D

2010. ápr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem,meg nem lehetne belőle horcruxot csinálni.És éppen azért mert amikor meghal,és újjászületik,akkor elvesztené a belé ültetett lélekdarabot.Ugyan úgy mint Harry a 7. kötet végén.Meghalt és újjászületett a lélekdarab nélkül.

Klassz,hogy úgy gondolkodunk a fejükkel,mintha élő emberek lennének.:)))

2010. ápr. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem a Sötét Nagyúrnak sohasem jutott volna eszébe olyan helyre tenni a horcruxot, ami oly közel áll legnagyobb ellenfeléhez, Dumbledorehoz.

Mellesleg, persze ez nem is egyértelmű, Fawkes meghal, amikor Dumbledore nyugalomra tér és Ő Akit Nem Nevezünk Nevén mindig is meg akarta ölni őt.

2010. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Fawkes nem hal meg csak elrepül.


Nem hiszem hogy Dumbledore jelenlétében horcruxot tudott volna csinálni a madárból.Dumbledore nagyobb varázsló volt annál hogy tom denemet (akivel szemben amúgy is gyanakvó volt) hagyja a főnixéből horcruxot csinálni.Tuti hogy előbb tudta volna elővenni a pálcáját mint Denem.

2010. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
18:25.... dumbledorra ki küld avada kedavrát????
2011. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Voldemort...az 5.ben, a végén(remélem olvastad, mondjukk ez annyira nem spoiler...:))

Egyébként nem a 18:25ös voltam:)

2011. jan. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!