Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 2016-ban olvas még valaki...

2016-ban olvas még valaki szépirodalmat, verseket, regényeket?

Figyelt kérdés
Valahogy azt érzem, a kultúra halott. Mintha már nem kellene a színház, a versek, a szépirodalom. Nem tudom, melyik kor volt még ilyen.
2016. okt. 19. 13:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az egy baromi nagy probléma, hogy a sok trendi birka és a "csak a klasszikus irodalom ér valamit" ember között elsikkad az, aki köztes állapot. Na EZ a baj.


Az irodalom egyáltalán nem valami egzakt tudomány, ahol csak a kánon a jó és minden más rossz. Egyszerűen annyi mindent foglal magába, hogy ez a sznob viselkedés ostobaság (főleg hogy a ma szent és csodálatos irodalomként kezelt dolgok között sok olyan van, ami a maga korában ponyva, vagy egyenesen utált dolog volt).


A színház nem az én világom, a verseket pedig kifejezetten nem szeretem. (A regényeket annál inkább.)


Amúgy hány éves vagy? Csak mert mindig kicsit vicces, mikor 20 évesek arról papolnak, hogy jajj,amanapság, mikor a régebbi korokat maximum az idősebbek nosztalgiáázásai alapján ismerik.


Művészetben pont az lenne a lényeg, hogy értékeljük az újítástokat is, hogy új horizontokat nyissunk meg. Nem kell megakadni egy bizonyos szűk kis rétegben.

2016. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Jelentem én igen! Igyekszem főleg szépirodalmat olvasni, bár néha előfordul egy-egy könnyedebb könyv is :)

Színházba is rendszeresen járok.

Azt azért nem mondanám amúgy hogy a kultúra halott, de való igaz, hogy az emberek többsége eléggé szellemi nihilben él, sajnos.

2016. okt. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Márciuska ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a kultúra halott. Csak azok, akik szeretik a szépirodalmat és az igényesebb műveket is, azok nem olyan harsányak, mint a másik oldal meg úgy egyáltalán ez a mai világ, és nem hallatják a hangjukat, ezért tűnik úgy, mintha nem is lennének, pedig több ilyen embert is ismerek. Nekem is elég széles az érdeklődési köröm, ugyanúgy szeretek egy-egy vörös pöttyös könyvet, krimit, kalandregényt, mint sok klasszikus szépirodalmat, verseket is olvasok, szeretem Áprilyt, Radnótit, Arany Jánost. Színházban is egyaránt megnézem a bohókás vidám operettet és a balettet vagy operát, imádom Shakespeare-t, de Rejtő Jenőt éppúgy.
2016. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
14%

10-es! De, nekem kell fizetni a belépőjüket! Meg minden magyar állampolgárnak, aki adózik. Nem csak a töküres stadionok építése a botrány, hanem az is, hogy tizenmilliárdokat verünk el a színházakra, hogy sznobuljon a nép. A gazdag előadhatja, hogy milyen gazdag, a városba bekerült falusi meg eljátszhatja, hogy milyen kulturált, meg kinyalhatja magát egy estére. Minden színház üzemeltetése masszívan veszteséges! Csak állambácsi tartja fenn őket. Ha ki kéne fizetni a tényleges jegyárakat akkor egy belépő simán meglenne 20-25 ezer forint is. A legolcsóbb. Nyilván erre senki sem menne, ezért szépen megdotálják őket a közösből.


A színházat egy ósdi, álszent valaminek tartom, amit csak az állam lélegeztetőgépe tart fenn a sznobuló gazdagoknak, meg a közéjük vágyakozó kinyalt proliknak. A legaljább szórakozási forma. Anno minket középiskolás korunkban cipeltek színházba, ott láttam közelről, hogy mi megy a nézők közt, egy rakás pénzes muksó a kicicomázott nőjével meg egy rakás csóringer, aki eljátssza, hogy ő is gazdag muksó vagy nő. Mindezt az állam pénzén.

2016. okt. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Verseket csak ritkán, klasszikus és kortárs szépirodalmat vegyesen, de az igazat megvallva, a legtöbb olvasmányom a 8-13 éves gyereknek írt regények, illetve a fantasy és sci-fi (de nem a romantikus ömlengések) közül kerül.

Színházba nem járok, nem azért, mert nem szeretnék, de lehetetlen összeegyeztetni sokszor a barátaim munkabeosztásával, egyedül meg nem akarok elmenni. A musicalt és az operettet ellenben nem szeretem.

2016. okt. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!