Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek az a trend, hogy...

Szerintetek az a trend, hogy egyre több a női-lány főszereplő a szórakoztató irodalomban-képregényekben átmeneti vagy általános marad?

Figyelt kérdés
Egyszer olvastam, hogy jóval több nő olvas mint férfi, csak korábban az írók nem mertek női karaktereket írni, most viszont egyre többen teszik ezt, még férfi írók is, hogy növeljék az olvasottságot, de ez idővel nem fog oda vezetni, hogy a férfiak az olvasást alapból lányos dolognak fogják tartani? Tehát ha még a főszereplők többsége is nő lesz, az még inkább elijeszti a fiúkat az olvasástól. Épp beszéltem egy ismerősömmel, hogyha ma írná a Harry Pottert, akkor JK Rowling is vagy Hermione-t tenné főszereplőnek, vagy Harry lenne lány.
2016. okt. 19. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

"Épp beszéltem egy ismerősömmel, hogyha ma írná a Harry Pottert, akkor JK Rowling is vagy Hermione-t tenné főszereplőnek, vagy Harry lenne lány."


A történetet illetően semmiféle lényegi változás nem lenne, ha a Harry helyett női főszereplő lenne.

J K Rowling Harryvle képzelte el atörténetét. Mivel tlejes mértékben a saját munkája, és elsősoban maga miatt írta, bizton kijelenthetjük, hogy ha akarta volna, női főszereplőt választ.


" de ez idővel nem fog oda vezetni, hogy a férfiak az olvasást alapból lányos dolognak fogják tartani?"


Most lányos dolognak tartják? Nem.


Csak hogy egy engondolkodtató példát írjak az pédlául a kérpegények. Fables, Fairest, Sunstone, Rat queens...

Női főszerpelők, hatalmas fiú/férfi rajongói bázissal.

2016. okt. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Csak akkor zavar, ha mar kezd eletszerutlen lenni. Pl ha valami Angelina jolie fele osszever 7 navy sealt.
2016. okt. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Mindenképpen általános marad. Globálisan igaz, hogy több nő olvas mint férfi és ehhez (is) igazodik a szórakoztatóipar. Nem véletlen, hogy feltörekvőben van a nőknek szánt aktív hősnők száma (ennek legbénább változata a 60 kilós karatézós csaj aki 120 kilós pacákokat vág földhöz).


Régen is voltak nők a könyvekben / filmekben, de leszámítva a kifejezetten nőknek írt irodalmat általában teljesen passzívak voltak. Ami változott az az, hogy aktív szerepet vállalnak és ez szokatlan.


Egyébként jópár éve sokkal több nő jár egyetemre mint férfi. Volak erről már cikkek, hogy van benne valami, hogy ha egy bizonyos szektor kezd elnőiesedni akkor onnan önkéntelenül is elkezdenek kivonulnia férfiak, de hogy ebből mennyi igaz, az majd talán évtizedek múlva derül ki.

2016. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ma 09:00


Ehhez az is hozzátartozik, hogy a szakmák kellően jól fizetnek. Egyik rokonunk mindhárom gyereke gépésze terén helyezkedik el - három fiú -, mert sokkal többet ekreshetnek majd így, mint egyetemi végzettséggel.

2016. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
32%

A fiúk többségében játszanak valami jó kis öldöklős játékkal, nem olvasnak. Szóval nem azért vannak "lányos" könyvek, mert a gaz nők kiszorítják a férfiakat, hanem azért, mert a férfiak többsége nem olvas. Egyébként a nők többsége se.


A tartalomfogyasztás a játékokon keresztül, a filmeken, és a sorozatokon keresztül történik, a könyvek abszolút mellékágat képviselnek a szórakoztatóiparban, amit néha megfilmesítenek, és ezáltal híres lesz az adott könyv, de az esetek 99%-ában ez nem következik be.

2016. okt. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

6: Én is szoktam egyébként öldöklős játékkal játszani nem is keveset, pedig nő vagyok. A férfiak pedig általában nagyobb arányban játszanak öldöklős játékkal, mint a nők, ebben most mi a negatív? Hol írtam egyébként, hogy elítélem a játékokat, vagy a mostani generációt? Saját magamat kéne elítélnem, vagy ezt hogy gondoltad? Tényket írtam, nem ítéleteket...


Egyébként úgy érzem, nem sikerült megtartanod az emberi tiszteletet velem szemben. Szerintem jobban tennéd a jövőben, ha óvatosabban szórnád a jelzőket, mert így nem sokan fognak tudni veled beszélgetni. ;)

2016. okt. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!