Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem könyveket...

Tudnátok nekem könyveket ajánlani?

Figyelt kérdés

Elsősorban krimi, thriller és fantasy érdekel. És fontos, hogy gyors cselekményű, izgalmas regény legyen. :D

15/F

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. nov. 8. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerre? Hmm... magyarul? Hirtelen a Dresden Files (Dresden-akták?) jutott eszembe, de csak az első része van magyarul. Készült belőle sorozat, talán azt lefordították. Pörgős még az Őrség-sorozat, de főleg az első részek, később kissé leül a cselekmény. Miéville klasszikus urban fantasy történetei hááát... pörgősek néha, kiváló ötletei vannak néha, de amúgy egy hatalmas irodalmi önkielégítés az egész. Ha nem tudsz olyanokra nyáladzani, mint az életre kelő tinta, vagy egy tetoválás mint maffiavezér, akkor nem a te világod lesz. (Viszont az ilyenek miatt elég sűrű a szöveg.) Ennél lényegesen cselekménydúsabb a Harry Potter sorozat, de gondolom azt ismered.

Egy poént megérhet Pratchett, krimi-fantasy az Őrség! Őrség!, csak a leülő (és fárasztó) részekben is találd meg a szépséget. De a Könyvtáros mindent visz, és ő ebben a kötetben is szerepel (asszem a Halál is, de csak beugrik).

Pörgős, gyors cselekményű, de nem 15 évesnek való fantasy is van pár, Moorcock ugrott be (azokkal a szép, nagyívű leírásaival együtt, Harcikutyában az a pokol-jelenet), vagy Lawrence Széthullott birodalom sorozata. Oké, egyik sem 18+ karikával került a boltokba, a másodiknál konkértan a főhős sem idősebb, de azért elég grafikus néhol. Talán Sanderson Ködszerzet regényei is játszanak még, ez egyáltalán nem durva (annyira).

2016. nov. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :D
2016. nov. 9. 17:46
 3/7 Márciuska ***** válasza:

Esetleg Derek Meisteről a Ghost fighter - Ghost hunter, de ennek a harmadik része csak németül van, sajnos. Vagy Catherine Fisher: Incarceron+Sapphiqe.

Nagyon jó James Rollins-tól a Káosz, illetve Frank Schatzingtől a Raj. (Rollinstól olvastam még a Jégbörtönt, az kicsit talán gyengébb, de szintén jó).

Ha csak krimi kell, és nem fontos hogy fantasy is legyen, akkor olvass John J. Nance-től! Esküszöm, fantasztikus az ürge, nem tudtam letenni a könyveit, minden másodpercben történt valami. Amit én olvastam tőle: Különleges utas, Hajsza az idővel, A halott zseni bosszúja, Vakító villanás. Vagy ott van John Gilstrap könyve, a Túlélés, szintén hasonlóan jó.

2016. nov. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dan Brown könyvei nagyon izgalmasak
2016. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Bella2000 ***** válasza:

Helena Silence: Enigma 1

Ezüsthíd 2

Én nem szeretem a fantasyt de az egyik barátnőm ajánlotta és nekem nagyon tetszett. Remélem neked is tetszeni fog

2016. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dan Brown könyvei igaz.. nagyon izgalmasak de ilyen buta kérdést ez kb tudnátok nekem finom kajákat ajánlani?? menj be 1 könyvtárba és kezd el nézegetni a könyveket nem fognak csunyán nézni rád ha az összes könyv fülcimkéjét elolvasod!!
2017. febr. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
B.A.Paris: Zárt ajtók mögött. Ez egy pszichológiai thriller, amiért mindenki megőrül-így van jellemezve a könyv hátoldalán. 2016 legsikeresebb pszichológiai thrillere. 32nyelvre adták el jogait.
2022. márc. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!