Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyv végére csattanóként...

Könyv végére csattanóként illő gyilkosság? Mi lehet a pisztolyon kívül?

Figyelt kérdés
Valami olyat keresek, ami tényleg ilyen hirtelen történik, tehát nem az, hogy valaki odarohan az áldozathoz, és megfojtja, hanem lövésszerűen, de az már nagyon elcsépelt lenne, minden második történet így végződik.
2016. nov. 22. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Bármivel lehet ölni csak fantázia kell hozza, lásd final destination sorozat
2016. nov. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha ennyit nem tudsz önállóan kitalálni, akkor lehet hogy a regényírás nem a te műfajod.
2016. nov. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is erre próbáltam burkoltan célozni.. Na meg gonodlom milyen mélyen kidolgozott karakterekről van szó ha még ez sem adja magát, hogy milyen módszert választana, vagy milyen környezetben mi áll rendelkezésére..
2016. nov. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat! Nem kiabálni akartam, csak szeretek nagy betűkkel írni! Az én válaszom: fúvócső mérgezett nyíllal.
2016. nov. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert egy fúvócső mérgezett nyíllal olyan könnyen elrejthető, teljesen hétköznapi tárgy, aminél senki nem gondolna gyilkos szándékra... Egy kis pisztoly valamivel reálisabb.

Az elsőknek igazuk van, ha ez nem megy, ne másoktól kérdezd. Eleve nem tudjuk, tudhatjuk, miféle szituációról van szó, ki lenne az áldozat és ki a gyilkos, így sok ötletünk nincs (meg amúgy is te írod, nem?). Nem írtad, hogy hirtelen felindulásból elkövetett gyilkosság, így akár lehetne pár órával előtte bekevert méreg, ami akkor hat, de vannak azonnal ható mérgek is (mint az említett mérgezett nyíl). Viszont erős férfit egy filigrán kislány nem fog így megölni, mert nem tudná lenyomni a torkán a kapszulát. Ahogy bármi más, testi erőfölényen alapuló gyilkosság sem reális egy ilyen helyzetben (eltöri a nyakát, leszúrja, lelöki valahonnan, baltával lecsapja). Ha nem tetszik a pisztoly, vágd bele a nagykést, aztán vagy meghal az áldozat, vagy nem.

Vagy jön az űrből egy vaporizáló ionsugár, és elpárologtatja az áldozatot. Ez egy elég gyors, hirtelen, csattanószerű gyilkosság. Nem túl elcsépelt.

2016. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

HELLÓ 5/5!


Nem a méteres fúvócsőre gondoltam, hanem a kisebb változatára, amelyik olyan 20 cm-es. Jó, lehet, hogy egy kicsit feltűnő lenne...és mit szólnátok a kémeknél használt sétabotból rugóval működtetett mérgezett tűhöz? Elég gyors és nem is feltűnő.

2016. nov. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Íjpuska elég egyedi lenne, és hirtelen jön, pontos és halálos.

Ezenkívül nem tudom mi a történet, de a kés is megoldás lehet, egy villanás az egész és a hideg penge az érző idegbe hatol.

2016. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mérgezés


A csavar: A szereplőt nem akkor mérgezik meg csak úgy (tehát hogy egyszer mérget ivott és meghal), hanem már az egész történet alatt valaki folyamatosan mérgezte őt titokban és lassan és a méreg csak akkorra fog hatni.


És pl előtte a könyvben is sokszor el lehet hinteni hogy az a szereplő mondjuk issza a kedvenc piáját/kajáját (amibe a lassan ható mérget rakja folyamatosan valaki) és finoman meg lehet említeni a halála előtt ahogy a méregtől nagyon lassan, de azért láthatóan romlik az állapota.

2016. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!