Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » China Miéville jó olvasmány...

China Miéville jó olvasmány lehet annak, aki szereti Lovacraftot?

Figyelt kérdés

Mennyiben hasonló, miben tér el a stílusuk, világuk? Mit ajánlanátok elsőre China Miéville-től? Ő szimplán urban fantasy, vagy van benne egy kis weird/dark is?

Köszönöm a válaszokat!



2016. dec. 12. 22:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Steampunk UF, Lovecrafthoz néhány pontban hasonlít, de azért távol áll a kettő. Miéville stílusa kifejezetten színes, Lovecraft inkább sötét. Gaiman közelebb áll hozzá. Talán a Kraken áll legközelebb HPL-hez, főleg a krankenhívők szektája, de egyszerűen azért, mert azokat az elemeket eleve tőle vette. Kezdheted ezzel is. A legtöbben a Bas-Lag világ történeteit javasolják, Perdido pályaudvar, végállomás és az Armada. Ebben sziporkázik a leginkább.
2016. dec. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szeretném kiegészíteni az elsőt. Röviden: nem, nem hasonlít Lovecraftra, de weird, igen. Azonban az ő weird-je nem Lovecraft weird-je. A könyveit angol címmel adom meg, így olvastam őket és nem követtem nyomon, mi érhető el magyarul is.

King Rat - urban fantasy Londonban

Perdido Street Station - urban fantasy egy kitalált steampunk beütésű világban. Weird benne a sok egyéni ötlet és a világ lakói (pl. kaktuszemberek)

Ugyanez igaz a következő két regényére (mivel ugyanebben a világban játszódnak): Scar és Iron Council.

Looking for Jake - novellák, erős weird beütéssel (pl. a tükörképek előtörnek és el akarják pusztítani az embereket)

The City and the City - Na ez a legjobb könyve. Egy komor nyomozós történet, melynek weirdsége az, hogy egy városban játszódik, ami ennek ellenére mégis kettő.

Embassytown - sci-fi - együtt élés és kapcsolatfelvétel az idegenekkel.

Kraken - urban fantasy Londonban. Ebben van a legtöbb hasonló elem Lovecrafthoz: órispolip, szekták, világvége. De a tálalás és az egész teljesen más, szóval ne hidd azt, hogy ez egy lovecrafti mű.

Un Lun Dun - ifjúsági regény Londonban és egy alternatív valóságban. Nagyon jól sikerült, én nem szeretem az ifjúsági irodalmat, de ez bejött.

Railsea - ez is ifjúságisabb, vonatokon lakó emberekről szól, egyfajta weird Moby Dick történet.

Three Moments of an Explosion - novelláskötet, tele weird/horror sztorikkal, de ezek továbbra sem lovecraftiak, hanem a saját stílusába tartozók. Pl. jéghegyek jelennek meg London felett a levegőben. Vagy egy másik történetben egy vízbe fúlt szelleme kísért. Még másikban páran levágott állatfejeket viselnek.


Mást nem olvastam tőle.

2016. dec. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!