Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SOS! A Harry Potter és az...

SOS! A Harry Potter és az elátkozott gyermekben ki az ELÁTKOZOTT GYERMEK?

Figyelt kérdés

Ki a HP8-ban az elátkozott gyermek?

Mert mindenki mást mond: Delphi, vagy Albus, vagy Scorpius?



2017. jan. 3. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nincs világosan megmondva, hogy ez vagy az. Mindháromban vannak olyan dolgok, amiktől az lehet.
2017. jan. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a választ! Miután elolvastam, nem tudtam a választ, és elég hülyének gondoltam magam, amiért nem jöttem rá! :D De akkor nincs rá megfelelő válasz!

Esetleg más mit gondol erről?

2017. jan. 3. 18:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelműen Delphi.


Albus és az apja között feszültség van, csúnya dolgok is elhangzanak, és biztos nem könnyű egy híres felmenő árnyékában élni, de ettől még szerintem nem lesz átkozott. Hiszen alapjáraton van egy szerető, támogató családja. Kamaszként ki nem vitázik a szüleivel? Ki találja a helyét? Ki érzi úgy, hogy senki nem érti meg, kilóg a sorból? Szerintem mindenki, ezek nem olyan különleges dolgok.


Scorpiusnál kicsit bonyolultabb a helyzet, az édesanyja meghalt, és elég randa pletyka terjeng róla, amiért kiközösítik, de ez szintén nem "átok". Biztosan fájdalmas, de sokan vesztik el a szüleiket, válnak gúny tárgyává. A felnőtté válás nehéz, a gyerekek pedig nagyon gonoszak tudnak lenni. Gondoljunk csak Dudley Dursley áldozataira, aki folyton a kisebbeket verte, piszkálta. Egyikük sem elátkozott a szó értelmében.


Delphi: Az apja egy pszichopata, szeretetre képtelen mágus volt, aki előszeretettel nyírt ki muglikat, félvéreket, mugliszármazásúakat. Családokat szakított szét, háborút robbantott ki, rettegésben tartotta Angliát. Az anyja egy szintén elmebeteg tag, aki nagy valószínűséggel nem szerelemből feküdt le Voldemorttal, hanem őrült rajongás miatt. Mindketten meghaltak, és amíg éltek, se sűrűn szerethették a gyereküket.


Delphinek sosem lesz normális élete a szülei miatt. Ő maga is sérült, mert meg van pecsételve a sorsa. Azaz "elátkozott".


Ez az én véleményem.

2017. jan. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Lily Aldrin 22 ***** válasza:
92%

nekem valamilyen megmagyarázhatatlan okból Albus az elátkozott gyermek.

Talán azért m ő Harry fia.

2017. jan. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is Delphi az elátkozott gyermek..
2017. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A magam részéről gondolkodás nélkül Albusra gondoltam, de igazad van, Delphi logikusabb. Egyébként tényleg nem egyértelmű.
2017. febr. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Univerzális cím, mindenki úgy ért ahigy akarja. Mégis, szerintem aki igazán érti a Harry Pottert, rájöhet, hogy Delphi az. Persze, Harry fiának lenni sem könnyű. Pláne, ha nem jössz ki vele jól. Hozzá hasonlítanak meg minden. De Harry Potter egy emberi lény, képes a szeretetre (még jó). És akkor most hasonlítsd össze Delphivel. Az apja maga a Sötét Nagyúr, aki átlépte az egyszerű gonoszság határait, embereket gyilkolt, képtelen szeretni. Ráadásul meg is halt. Az anyja szintén. Rejtegetned kell a származásod a varázsvilág elől, minden vágyad, hogy viszontlásd apádat, aki (még ha valami vsoda folytán vissza is hozod) nem fog soha igazán szeretni. EZ az elátkozott élet. Jaj, szegény Albus, mardekáros lett, ráadásul utál a Roxfortba járni( hogy én mit meg nem adnék, hogy oda járhassak.. Ő meg utálja :D)

Persze, ezzel nem azt akarom mondani, hogy Albus hisztis, vagy nem bírom... Egyszerűen nincs olyan borzalmas élete.

Egy szó mint száz: szerintem abszolút Delphi a címadónk.

Amúgy, (ez most nem ide tartozik) én vagyok a legboldogabb ember a világon, hogy kaptunknk folytatást imádott HP- ünkből, de nekem pár dolog sántít. Olyan dolgok, amik eddig nem voltak jellemzők Rowling néni zsenialitásara. Na meg ott van a másik...Most képzeljétek el a szituációt, amikor Delphi keletkezett... Jó, inkább ne. Lehetetlen belegondolni. El tudjátok képzelni, hogy Voldemort hozzáér Bellatrixhez? Az meg, hogy boszorkányunk love potiont főzzön a Nagyúrnak, lehetetlen. Egyszóval Delphink létrejöttét jobban is kifejthették volna...

2017. márc. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű, én mégis Delphinire tippelnék. Mivel ő tényleg eléggé megszívta. Voldemort az apja, Bellatrix Lestrange pedig az anyja. Ő hiába akarna egy aranyos, kedves ember lenni, és jóvátenni mindent, amit a szülei követtek el, akik ismerik a történetét, örökké gyűlölni fogják, és kiközösítik. Akármit tesz, mindig az ellenséget fogják látni benne. Lehet, hogy nem is ő követte el azokat a szörnyűségeket, amikért az emberek gonosznak könyvelik el, mégis neki fogják tulajdonítani ezeket a cselekedeteket. Soha nem volt családja, mindig mindenért magának kellett megküzdenie, nem voltak ott a barátai, hogy átsegítsék a nehéz időszakokon. Örökké el kellett titkolnia, hogy kicsoda ő valójában, mert különben rögtön az Azkaban-ban végezte volna.

És az apja valószínűleg ha élne is, akkor is magasról lesz**ná. Én még azt is el tudnám képzelni, hogy Voldemort maga öli meg Delphini-t, nehogy az egy szép napon a hatalmára törjön, és megölje.

Én személy szerint sajnáltam, mikor a könyv végén azt mondja Harry-nek, hogy: én csak apámmal akartam lenni. Szerintem ez olyan szomorú. Hogy sohasem lehet normális élete. Mindig csak egy utált, magányos ember marad.

Ha valaki, ő igazán elátkozott szerintem. Persze, Albusnak sincs épp könnyű dolga, mert Harry Potter az apja, de neki legalább van családja. Őt is megértem, de mégis inkább Delphini-re szavaznék.

2021. febr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!