Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lefordítottuk a Killing...

Lefordítottuk a Killing Stalking mangát és publikálni szeretnénk egy facebook oldalon. Lehet ennek felénk nézve bármilyen jogi következménye?

Figyelt kérdés
Ez csak egy fanfordítás. Csak a fanok miatt csináltuk, hogy azok is el tudják olvasni, akik nem tudnak angolul. Szeretnénk egy facebook oldalt, ahová a manga lefordított részeit feltennénk. Ilyet lehet? Származhat belőle bármilyen problémánk?

2017. jan. 9. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ne facebookra tegyétek ki, hanem animeaddictsra. Sokkal több emberhez eljut.
2017. jan. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, de nem ütközik jogszabályba, ha kitesszük? És ez szabad fanfordítás, szóval csak hobbi fordítók vagyunk :)
2017. jan. 9. 21:38
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Igen, lehet baj belőle. Csak akkor lehet közzétenni egy fordítást, ha annak megvettétek a jogait. És a Facebookon osztogatás közzétételnek számít.
2017. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Rengetegen tesznek ki fanfordítást animeaddictsra, nagyon sok ember foglalkozik ezzel, akiknek nem lett jogi következménye.
2017. jan. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén szólva nem tudom, mennyi értelme van fordítani, már két másik csapat is belekezdett.


De igen, a facebookos osztogatásnak lehetnek súlyos jogi következményei.

2017. jan. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Elvileg valóban meg kell venni a jogait, ezt úgy szokták kitrükközni, hogy beleírják a kirakott fordításba, hogy csak egy rajongói munka. Ettől még bele lehet kötni, de nem hiszem, hogy az írónak nem lenne jobb dolga, mint hogy a világ másik felén nézegessen random animés oldalakat.
2017. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
70%
Származhat, igen. Ugyanakkor ha álnéven, internetkávézóból, vadiúj profilról tolnék fel ilyet, nem aggódnék.
2017. jan. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jigo Kuu és ezt honnan tudod? Csak mert ha mi megtaláltuk volna, akkor nyilván nem kezdünk bele :D
2017. jan. 11. 21:21
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Éééén nem tudom, de írsz egy privát üzenetet, hogyha felkerül valahová? :D Angol tudásom 0, de nagyon elszeretném olvasni!
2017. jan. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is írsz privátot, ha felkerül? :D Én is szeretném elolvasni. c:
2017. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!