Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Damien...

Mi a véleményetek Damien Sargue-ről? És a francia Rómeó és Júliáról?

Figyelt kérdés
Én őszintén imádom! Iszonyatosan tehetséges. Lehet, hogy a magyarok egy picit értelmesebben adják elő a darabot, de ettől függetlenül, végig ráz a hideg ha azt hallgatom. Ilyen hangot, mint amiben Damien-nek van... Egyszerűen hihetetlen! Cecilia pedig ,,A'' JÚLIA! Nagy betűs Júlia. 17 évesen így végigénekelni az egészet... Bámulatos. Kinézetre, hangra tökéletes Júlia. És arról, se feledkezzünk meg, hogy Damien kinézete nem az utolsó;)

2017. febr. 5. 00:32
 1/2 anonim válasza:

Nagyon jó a Francia változat is. Damien hosszú hajjal ocsmány volt (de fiú vagyok szóval alapból lenézem, ha egy férfi hosszú hajaz hord). Most rövid hajjal Rómeósabb, vékony, jó a mozgása, a hangja, de az arckifejezései elég gyengék. Összességében 10/7


A musical díszlete nagyon egyszerű, nincsenek olyan hatalmas váltások a színpadon. Ellenben a magyar musicallel, ahol ugye a forgószínpadtól kezdve, hatalmas városkapuig, körlépcső stb. minden van. A francia jelmezek jók! Nagyon tetszik, hogy a két családot piros meg kék színekkel különböztetik meg. A magyar előadásban a színpadi táncosok egyben a két család ,,kutyái" és itthon nem lehet tudni, melyik táncos épp melyik családhoz tartozik. A Franciák ügyesen kitalálták.


A Francia musical egy hatalmas színpadin játszódik, míg a magyar egy pici-n, ugye az Operett nem túl nagy színház.

A Francia musicalben nagyon jó, hogy a fehér ruhás nő, azaz a halál benne van. Náluk nagyon jól mutat, de itthon nem tudtam volna elképzelni. :)

2018. aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én csak most ismertem meg, a francia musicalbe is csak pár napja tekertem bele (majdnem végignéztem, csak ezt-azt kihagytam), de a magyart láttam az eredeti magyar felállással gyerekként. Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya, szerintem a francia musical elegánssabb, hangulatosabb, Cecilia pedig tényleg nagyon tehetséges, a magyarban viszont vannak olyan jelenetek, amik összetettebbek lettek, például Mercutio halála és Tybalt karaktere is szimpatikusabb.


Damien haja nem tudom, hogy lehet ocsmány, és hogy lehet valakit lenézni hajhordási szokások miatt. Damien hangja szerintem fantasztikus, a színészi játékban viszont nem ő a legjobb, se mimikában, se az ide-oda dobált karjaiban. Például amikor arról énekel (amúgy kiváló hangon), hogy "Félek", ezt az érzést az arca vagy a mozgása egyáltalán nem tükrözi. Látszik, hogy fiatal még (volt akkor), fejlődött is a későbbiekben (a 2005-ös musicalben, de abból csak jeleneteket láttam). Szerintem a hangja miatt kapta meg elsősorban a szerepet, ami nem szidás a részemről, mert ő kimondottan szikmpatikus nekem, 19-20 évesen így énekelni lenyűgöző, de nem ő a legjobb színész a darabban. Azt viszont furcsállom, hogy kicsit el van tűnve. Rómeót sokat játszotta, tudom, hogy vannak lemezei, énekel itt-ott, a francia Dancing with the starsban is szerepelt, na, de az egy celebműsor, de én a karrierjére gondolok most. Olvastam, hogy vannak lemezei, hogy szinkronizált filmet meg játszott darabban, de szerintem kicsit el van tűnve, más musicalszínészeknek ennyi idő alatt rengeteg szerepük van. Zenészként sem találom túl sok lemezét vagy dalát, a többség közreműködés, rákerestem koncertre, de "csak" a Rómeó és Júlia egyes dalait láttam előadni különböző eseményeken. És mintha már a hangja is vékonyabb lenne, ami teljesen normális, hiszen eltelt majdnem 20 év. Nekem nagyon szimpatikus amúgy, csak mintha felzabálta volna őt ez a szerep, mint a Jóbarátok egyes szereplőit a karakterük, azóta is itt-ott a darabbal turnézik, Ázsiában, meg a Föld bizonyos részein. Csak a Notre-Dame-i toronyőrben volt tinédzser beugró, meg A három testőrben játszott, szinkronizálta Az operaház fantomját, és ennyi. De a zenei karrierje is nagyrészt közeműködés, meg Rómeó és Júlia. Ez szerintem nagyon sajnálatos. Egyébként Cecilia is ilyennek tűnik, pedig baromira tehetséges.

2021. jan. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!