Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kit érdekelne egy ilyen...

Kit érdekelne egy ilyen történetű blog? Bele szeretnék kezdeni a blog írásba. Ez lenne a történet (leírás)

Figyelt kérdés

Minden 1846-ban, Elizabeth Winslow és William Emerson házasságával kezdődött. Megszületett első gyermekük, Jack, aki 3 éves korában vérfertőzést kapott.

Az orvosok nem tudták meggyógyítani, azt állították, ilyet még nem láttak. William és Elizabeth tudták mi a baj. William meggyógyította azzal, hogy vért vett tőle.

Pár évvel később megszületett lányuk, Claudia. Jack ekkor volt 10 éves. Nagyon erőszakos gyermek lett. 17 éves korában megölt egy embert. A szülők tudták, hogy ez azért van, amiért 3 éves korában lecsapolták. Ezzel a gyilkolással végleg átváltozott. Később átváltoztatta a 18 éves Claudiát is, majd legkisebb húgát, Carolynt is. Összes unokatestvérüket is átváltoztatták...

Az embereket sorra gyilkolta meg egy - a halandó emberek számára -, ismeretlen faj. Ezért a faluban élő legidősebb boszorkány koporsóba záratta őket 1874-ben, és a Másvilágba küldték a családot.

Több, mint 1 évszázada feküdtek koporsóban. Mostanáig...



2017. márc. 12. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy nézz utána a vérfertőzés jelentésének, mert nevetséges lesz az írásod...
2017. márc. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Utánanéztem :D Köszönöm, hogy szóltál!
2017. márc. 12. 17:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként te a "vérmérgezés" szót kerested.
2017. márc. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Uhum :D szerinted érdemes lenne belekezdeni? :S némi átalakítással..
2017. márc. 12. 18:01
 5/9 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

"Minden 1846-ban, Elizabeth Winslow és William Emerson házasságával kezdődött. Megszületett első gyermekük, Jack, aki 3 éves korában vérfertőzést kapott."


Ezt a vérfertőzéses dolgot már írták, valóban nem mindegy. Bár maradhat így is, mert ez legalább egy meghökkentő és garantáltan egyedi fordulat lenne, csak jól kell megírni.


"Az orvosok nem tudták meggyógyítani, azt állították, ilyet még nem láttak. William és Elizabeth tudták mi a baj. William meggyógyította azzal, hogy vért vett tőle."


Attól függ, mit tudtak a szülők. Ebből lehet nagyon eredeti és nagyon jó történetet is kihozni, de lehet egy milliomodik unalmas szörnytörténetet is, amire nincs szükség.


"Pár évvel később megszületett lányuk, Claudia. Jack ekkor volt 10 éves. Nagyon erőszakos gyermek lett. 17 éves korában megölt egy embert. A szülők tudták, hogy ez azért van, amiért 3 éves korában lecsapolták."


Azért ezt jobban meg kellene magyarázni, mert egy vérvételtől nem lesz gyilkos senki. Ki kell dolgozni a hátteret, vagy ha megvan, akkor le kellett volna írnod, mert így az az érzésem, hogy titokzatoskodni akarsz, ami ebben a helyzetben nem célravezető, mert ha nem tudjuk pontosan, mi miért van, nem tudunk véleményt mondani.


"Ezzel a gyilkolással végleg átváltozott. Később átváltoztatta a 18 éves Claudiát is, majd legkisebb húgát, Carolynt is. Összes unokatestvérüket is átváltoztatták..."


Akkor ezek vámpírok? Ha igen, miért nem írod le egyértelműen? Hidd el, egy tízmondatos ötletet nyugodtan leírhatsz, az átlagembernek ez nem elég ahhoz, hogy ellopja és remekművet írjon az ötletedből.


"Az embereket sorra gyilkolta meg egy - a halandó emberek számára -, ismeretlen faj. Ezért a faluban élő legidősebb boszorkány koporsóba záratta őket 1874-ben, és a Másvilágba küldték a családot.

Több, mint 1 évszázada feküdtek koporsóban. Mostanáig..."


Akkor a konkrét történet ott kezdődne, hogy "1846-ban", vagy ott, hogy "Mostanáig..."? Ha előbbi, akkor oké, próbáld meg és ha készen van néhány fejezet, mutasd meg, milyen lett. Ha az utóbbi, akkor nem megyünk vele semmire, mert a tulajdonképpeni történetből nem mutattál egyetlen betűt sem, csak az előzményből.

2017. márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1846-tól íródik. Igen, vámpírok. Úgy tervezem megírni, hogy mi lesz, miután felébrednek. Nem emlékeznek a múltra, teljesen átformálódik a személyiségük. Találkoznak "régi ismerősökkel".

Előzetes már megvan, már el is kezdtem írni. Valójában kicsi "titok" van benne, lassan összekötöm majd a szálakat. Nem egy átlagos történetet szeretnék írni.

2017. márc. 12. 20:12
 7/9 anonim válasza:
44%
Hát ez jó nagy szarnak hangzik.
2017. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van benne fantázia, vagy legalábbis az én érdeklődésemet felkeltette, de szerintem ezt az ötletet még rendesen formázni kell, (Pl. az előttem levő válaszolók véleménye segítségével) és nem lenne rossz, ha részletesebben leírnád. Szerintem semmiképp ne vesd el az ötletet, csak játssz el a gondolattal, hogy mi lenne ha... és próbáld tovább formázni a történetet.
2017. márc. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, rajta vagyok! :) köszönöm mindenkinek a választ!:)
2017. márc. 13. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!