Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok olyan könyvet,...

Mondanátok olyan könyvet, amiben a főszereplő autista/pszichopata, és azzal tölti az életét, hogy megpróbál "normális" lenni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 19. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
39%
Ezek a rendellenességek pont arról szólnak, hogy teljesen normálisnak tartják magukat ezek az emberek, illetve nincsenek tudatában annak, hogy fejlődni, változni kéne érzelmileg. Szóval nem hiszem, hogy találsz ilyesmi könyvet. De ha érdekel a téma, a Virágot Algernonnak című regényt mindenképp ajánlom, ahol az alacsony IQ-jú fiatalember minden vágya, hogy "normális", okos legyen.
2017. márc. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dan Wells: Nem vagyok sorozatgyilkos sorozata pont neked való. Egy fiatal szociopata secáról szól, aki próbálja elfolytani magában az ölni kívánás vágyát.
2017. márc. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek a rendellenességek pont arról szólnak, hogy teljesen normálisnak tartják magukat ezek az emberek, illetve nincsenek tudatában annak, hogy fejlődni, változni kéne érzelmileg."


Ez nem igaz. Autista vagyok, de pontosan tudom, miben vagyok más, mint a többi ember, egyáltalán nem tartom magam olyannak, mint ők. És tudom, hogy ha másmilyen lennék, ha megváltoznék, akkor könnyebb lenne az életem, de ez olyan, mintha egy vak embernek mondanád, hogy ha látna, akkor könnyebb lenne az élete. Mire megy vele? Semmire. Megváltozni nem lehet, mert ilyennek születtem, ez van. Fejlődni lehet. Ha egyáltalán nem fejlődtem volna soha semmiben, akkor most nem tudnék beszélni, nem lenne diplomám, nem lenne állásom, nem tudnám ellátni magamat, állandó felügyelet kellene mellém. Merthogy gyerekkoromban ilyesmit jósoltak az orvosok a szüleimnek.

2017. márc. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!