Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanunk kell 6. ,7. és 8....

Ajánlanunk kell 6. ,7. és 8. évfolyamra kötelező olvasmányokat (magyar irodalom), minden gyereknek kettőt. Feltétel, hogy legyen szépirodalmi értéke - mit tudnátok javasolni?

Figyelt kérdés

6.-ra eddig Gárdonyi Egri csillagokja van, 7.-re Jókai Kőszívűje és Mikszáth Szent Péter esernyője című könyve, 8.-ra Móricz Légy jó mindhaláligja és Tamási Ábel a rengetegbenje.


Ezek mellé kell 2 pluszt ajánlani.


2017. márc. 29. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Ar arany ember azon kevés kötelezők egyike, ami valóban élvezetes olvasmány, kár lenne kihagyni.

Szabó Magda: Abigél is jó, de lehetne bármi más is tőle.

Fekete István vmely állatos regénye, Vuk, Kele, Lutra, Bogáncs... de tk bármi jó tőle (a Tüskeváron kívül persze, mert az már amúgy is kötelező volt)

Pásztor Árpád: Muzi

de tk a magyar ifjúsági irodalom szinte kimeríthetetlen. akár kortárs szerző is könnyen található.


nehéz, mert piszok régen voltam 12-13 éves... nem emlékszem, akkoriban miket olvastam. Csíkos és pöttyös könyveket (Abigél is az tulajdonképpen).

Most meg javarészt még annapetigergő meg fogatlan a sárkány a téma... arrébb van még, hogy olvasnivaló kelljen a gyereknek (és mint ilyen, egyenlőre max Geronimo stilton, rumini és hasonlók jönnek majd szóba).

2017. márc. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

6.osztály: Fekete István Bogáncs

Szabó Magda: Születésnap

Mikszáth Kálmán:Akli Miklós

Jókai Mór: Az arany ember


7.osztály: Gárdonyi Géza: A láthatatlan ember

Jókai Mór: Egy magyar nábob - Kárpáthy Zoltán

Mikszáth Kálmán: A beszélő köntös

Mikszáth Kálmán: Különös házasság


8.osztály: Szabó Magda: Mondják meg Zsófikának

Szabó Magda: Régimódi történet

Gárdonyi Géza: Ida regénye

Mikszáth Kálmán: a fekete város

2017. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szabó Magda könyvei 7-8. osztáyoknak (viszont inkább csak lányoknak)

Harriet Beecher Stowe: Tamás bátya kunyhója- ezt 8-osoknak

Jókai Mór: Szegény gazdagok-8.osztály

Fekete István: Téli berek- 6.osztály

2017. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Csukás István 6.-osoknak?

2017. márc. 29. 20:09
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Csukás István óvodásoknak és kisiskolásoknak való (1. és 2.osztály).
2017. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Rómeó és Júlia? (Mi 8-ban vettük először)
2017. márc. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csukás Istvánnak vannak ifjúsági regényei is...
2017. márc. 31. 14:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, még gyűjtök!
2017. ápr. 9. 10:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Esetleg:


Móra Ferenc: Rab ember fiai (mondjuk 6. osztály az Egri csillagok helyett. Régen olvastam, de úgy emlékszem sokkal jobban szerettem ezt, mint Gárdonyi regényét, a korszak azt hiszem még illeszkedik a 6.-os töri anyaghoz.)


Robert Cormier: Csokoládéháború (Szerintem 7-ben mehet, bár ezt is rég olvastam. Nem kapcsolódik a töri anyaghoz, de olyan kérdéseket vet fel, amikről ebben az életkorban jó elbeszélgetni. Ha van erkölcstan óra, akkor oda is passzolhat témának.)


Anne Frank naplója (8. osztály - hogy a történelemnél maradjunk...)

2017. ápr. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!